Пълна промяна за военните заводи
След като само преди две години компаниите от сектора бяха затънали в дългове и трудно намираха с какво да платят на работниците си, днес производството бумти на пълни обороти
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Темата накратко
- Само допреди две години оръжейните заводи се тресяха от стачки и огромни финансови затруднения.- През 2016 г. година ръстът в износа на боеприпаси и оръжие скочи с над 50% - до близо 1.7 млрд. лв.
- Сега е моментът да се влага в машини, които ще могат да произвеждат и за цивилния сектор.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
13 коментара
За един сватба, за друг - брадва. С нашите снаряди по сирийските нещастни глави (макар д аняма "официални" данни), които после бягат през България.
Всички в бранша много добре знаят къде отива дефакто българската военна продукция - в Сирия.
От Мин. на икономиката се бранят с декларациите на афганистански, саудитски, иракски, украински, американски и т.н. фирми, че няма да реекспортират купеното оръжие и снаряди. И толкова.
Но кагото телевиизиите показаха на света в Алепо складовете на джихадистите със сандъци с български снаряди, никой не показа декларациите...
У всеки остана впечатлението, че България снабдява с оръжие главорезите, пък това носи ли работни места по села и паланки и колко печели ВМЗ - никого не интересува.
Там има проблем,който ние не можем да решим ,не е в нашата компетенция.Някой трябва да продава и снаряди,калашници и т.н,ние получаваме може би 1/100 от всички поръчки До коментар [#2] от " D-r D ":
Няма значение къде отива оръжието, щом има търсене тия които търсят ще намерят откъде да купят. А ние ако сме много разтревожени, че с нашето оръжие се стреля няма да продаваме, друг ще продава, а ние ще гледаме и ще се чудим защо войните не спират след като не продаваме оръжие. И пак ще се стреля и ще се търси оръжие. Не е проблема в оръжието, а в хората.
Войните няма са спрат, ако ние не изнасяме, но трябва винаги да помним, че голямото възраждане на тези заводи е благодарение на един жесток конфликт. И когато спрат поръчките какво ще правим? Все още разчитаме на много ниско технологични продукти. Ще се радвам голямото хвалене около заводите за муниции да бъде по-премерено.
Да благодарим на САЩ тогава, че разпалва военни конфликти в Близкия Изток, Украйна, Балканите, Кавказ ... Пък и от бежанците какъв хубав бизнес става ... С тая западна политика скоро едва ли ще има мир около и в Европа, така че нека се ориентираме към военната промишленост.
До коментар [#2] от " D-r D ": Момче, ако може без кремълски опорни точки! В Алепо воюваха бойците на Сирийската свободна армия. Споменатите от теб джихадисти бяха услужливо захранени в Палмира с планини от оръжие, когато асадовците барабар с руските военни панически избягаха само при появата на хоризонта на бойците от ИД.
Парфюм за Запада и снаряди за Изтока. Иронично, но така излиза че работи Казанлък.
За какво са си говорили БХ и кюрда? За бомби и ракети, много ясно. Йълдъръм бил недоволен. Е, и? Явно САЩ са дали зелена светлина на сделката.
1,7 млрд. е сериозен принос към БВП. Направо не е за вярване.
Трябва да въоръжаваме ударно Украйна и Кюрдистан. Хем пари, хем политика. И двете са похвални в случая.
До коментар [#7] от "Северозападнал":
В.В,
1. Алепо бе превзет от Сирийската арабска армия. Т.н. Сирийска свободна армия тогава се снабдяваше от Турция;
2. Сирийската арабска република не купува оръжие от България.
Парите не миришат , а войни ще има винаги , ако не им продадем ние ще им продаде Русия или Китай , в живота празно не остава...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход