Новият брой:
Първият опит за ротационен кабинет в България

Фонд, свързан с "Химимпорт", придобива "Къмпинг Градина" за 3.5 млн. евро (обновена)

Листваният в Лондон Black Sea Property, който през октомври 2017 г. купи бившата централа на "Биохим", финансира новата си сделка с увеличение на капитала

Black Sea Property плати 10.5 млн. евро за построената през 1912 г. емблематична сграда на столичната ул. "Иван Вазов" 1
Black Sea Property плати 10.5 млн. евро за построената през 1912 г. емблематична сграда на столичната ул. "Иван Вазов" 1
Black Sea Property плати 10.5 млн. евро за построената през 1912 г. емблематична сграда на столичната ул. "Иван Вазов" 1    ©  Надежда Чипева
Black Sea Property плати 10.5 млн. евро за построената през 1912 г. емблематична сграда на столичната ул. "Иван Вазов" 1    ©  Надежда Чипева
Бюлетин: Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Листваният в Лондон фонд Black Sea Property, който индиректно се свързва с групата "Химимпорт", ще вложи до 3.5 млн. евро за да придобие къмпинг "Градина" до Созопол. Средствата са набрани чрез увеличение на капитала на фонда, записано в по-голямата си част от досегашните акционери. Това, както и намерението за покупка на имот по българското Черноморие, става ясно от съобщение на купувача до инвеститорите от 19 декември 2017 г.. А самата сделка за 100% от капитала на дружеството "Къмпинг Градина" вече е финализирана с договор от същата дата и отразена в Търговския регистър. Реална смяна на контрола няма, като и досега ваканционния имот се свързваше косвено с "Химимпорт".


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

6 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    cezar_cezar avatar :-|
    есе
    • - 2
    • + 7

    Не виждам нищо скандално и странно, даже напротив. Нека има нови инвестиции, страната има нужда от такива. Днес точно гледах една графика за инвестициите на Балканите и има доста какво да се желае за България.

    Нередност?
  • 2
    ddoobbaa avatar :-|
    dobadoba

    Иха, Градина за 3(три) милки.
    Дай Боже всекиму!..

    Нередност?
  • 3
    greyjoy avatar :-P
    modus operandi
    • - 1
    • + 3

    Фондът "Black Sea Property" е купил property на Черно море. Голяма работа.

    Нередност?
  • 4
    a_v_a avatar :-|
    A V A

    Ако търсите СКАНДАЛНИ новини и ГОЛЕМИ работи - пробвайте в други издания.

    Нередност?
  • 5
    ivan_ko9 avatar :-|
    ivan_ko9
    • + 1

    Едно от райските места, но тъй като е неподдържано и уж евтино, всякаква измет се събира да "летува"... По плажа тампони и презервативи а из горичката наоколо и спринцовки. Трагедия! Натъквал съм се на подобни картини ежедневно през изминалата ми почивка там.
    http://e-burgas.com/uploads//2016/09/14192005_10207306870089725_7443221816731546071_n_1472736172.jpg




    Нередност?
  • 6
    kokoto2 avatar :-|
    kokoto2
    • + 1

    Сделката... от единият джоб в другият.

    По интересното е защо правят тези еквилибристики за да скрият кой стои зад сделката? Страх ги е от съдебната власт, че ще попитат "откъде са парите"?

    Нередност?
Нов коментар