"Аурубис" леко увеличава производството в края на 2017 г.

Заводът в Пирдоп е преработил повече концентрат, но продукцията на катодна мед е почти без промяна

Българският завод произвежда и анодна мед, но в отчета на групата няма данни за този продукт
Българският завод произвежда и анодна мед, но в отчета на групата няма данни за този продукт
Българският завод произвежда и анодна мед, но в отчета на групата няма данни за този продукт    ©  Юлия Лазарова
Българският завод произвежда и анодна мед, но в отчета на групата няма данни за този продукт    ©  Юлия Лазарова
Бюлетин: Моят Капитал Моят Капитал

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.

Производството в "Аурубис България" леко е нараснало в края на 2017 г. Това показват резултатите на германския собственик Aurubis Group за първото тримесечие на финансовата 2017/2018 г., която започва през октомври. Заводът в Пирдоп е преработил повече концентрат, ръст има и в производството на сярна киселина, която е вторичен продукт. Продукцията на катодна мед (с висока чистота) обаче остава почти без промяна. Общо сегментът, към който принадлежи българската компания, отчита близо 17% по-високи приходи за периода на годишна база.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.