Мъск сключи споразумение със SEC, но още е уязвим към частни искове
Дговорените глоби от по 20 млн. долара за Мъск и Tesla може да насърчат други дела срещу милиардера


Деян Димитров

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
В края на миналата седмица Tesla уреди бързо спора си с Комисията по ценните книжа и фондовите борси в САЩ (SEC). Поради туита на Илън Мъск от 7 август, че смята да свали производителя на електрически автомобили от борсата и е осигурил финансиране за това, Tesla и Мъск ще трябва поотделно да платят по 20 млн. долара на американския регулатор, пишат от Reuters. Мъск също не може да бъде председател на борда за 3 години. Сделката с регулатора обаче не изключва, а може би дори засилва легитимността на частните дела срещу Мъск, поведени от инвеститорите. Разследването на министерството на правосъдието срещу изпълнителния директор на Tesla също продължава.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Печалба с продажби под себестойност няма как да има. Не вярвам, че това тримесечие ще има печалби. Трябва много да се вдигне производителността. Не е невъзможно, но ще отнеме поне още половин година.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.