В Биологическия факултет отваря център за приложни изследвания и иновации
Той ще обедини студенти от различни университети и специалности, инвестицията е дарение от 800 хил. лв.
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Обединение на студенти от различни университети и специалности и създаване на екипи. Обучения, семинари, дискусии, в резултат на които се раждат идеи за собствен бизнес. Лабораторни анализи и защита на интелектуална собственост, от която може да се печели. Това са част от целите, които си поставя новият Център за приложни изследвания и иновации към Биологическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски".
Идеята за създаването му е на завършилия в Харвард сериен предприемач Кирил Петков, чиято фирма Proviotic продава продукти на основата на Lactobacillus bulgaricus на четири континента. Инвестицията в центъра е 800 хил. лв., от които 500 хил. лв. са дарение от компанията на Петков, а 300 хил. лв. - от фондация "Америка за България".

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Браво !
Това е пътят за България. Без наука и иновации таванът ни е 30% от заплатите на Запад.
Прекрасно!
Прекрасно! Поздравления на замесените- Кирил Петков, фондация Америка за България и на Биологическия факултет на Софийски университет "Св. Климент Охридски".
Сигурно не е било лесно да се осъществи този мащабен проект, роден от надежда за по-добро бъдеще. Но е факт! Браво и благодарности за визията, времето и усилията!!!
"Сред гост-лекторите ще бъде Райна Фичорова от Harvard Medical School."
Това е единствената българка в историята на Харвард, която е станала full professor и има индаутмент на името на един от основателите на Brigham and Women's Hospital - Walter Channing. Забележителни постижения на тази жена, за която за съжаление в България се знае твърде малко.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.