Eni се отказва от руски проект заради американските санкции

"Роснефт" търси нови потенциални проекти, с които да изкуши италианската компания да остане в страната

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

"Роснефт" търси проекти, с които да изкуши италианския си партньор Eni да остане в Русия. Това се случва, след като Eni се отказват от ключов общ проект с най-голямата петролна компания в страната в Черно море. И от двете компании официално отричат сегашното решение да има връзка с американските санкции и го оправдават с икономически причини. Изказвания на изпълнителния директор на Eni по-рано тази година обаче показват, че точно санкциите създават проблеми за италианската компания.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

2 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    hammurabi avatar :-|
    hammurabi

    Диверсиите и кибератаките в чужбина излизат през носа, а Крим - златен. Пропагандата замъглява стореното, но архивите ща са безпощадни.

    Нередност?
  • 2
    venelingeologia avatar :-|
    venelingeologia

    Сондажът Мария-1, на Роснефть и ЕНИ, в източната част на ЧМ беше прокаран до дълбочина 6200 м . Не намериха очаквания нефтен залеж. ЕНИ излезе от проекта и се фокусира върху находището Зохр в египетски води. Там компанията е в консорциум с Роснефть и БП. Залежът е най-голям в цялото Средиземноморие - 850 млрд куб газ. Вкаран е в експлоатация за уникално къс срок и вече дава суровина за втечняване в египетските заводи. Та, компанията гони ефективност. Ако имаше шанс за успех, може би щеше да продължи в Черно море. Тук "Тотал" се е тотално замотал.. Същото е и с "Шел" - сондажът им Истранджа - 1 в турски води е неуспешен. Явно, ЧМ не е Средиземно...

    Нередност?
Нов коментар