Новият брой:
Какво се случва в държавата

Германската икономика създава главоболия на ЕЦБ

Слабото представяне на автомобилните гиганти може да повлияе на паричната политика на централната банка на еврозоната

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Стотици хиляди непродадени германски автомобили събират прах на представителни паркинги из цяла Европа. Съобразяването с новите правила за вредните емисии и справянето със скандала "Дизелгейт" сериозно вредят на продажбите на германските автомобилни гиганти, пише Financial Times. През тримесечието до септември германската икономика, която обикновено е двигател на икономиката на ЕС и еврозоната, се е свила с 0.2% в сравнение с предходното. Влошеното представяне няма как да не повлияе предстоящата стратегическа среща на Европейската централна банка (ЕЦБ) през декември, като има опасения, че рекордно ниските лихви ще бъдат продължени и догодина.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    sandman avatar :-|
    sandman
    • - 2
    • + 2

    Някои постигат търсения ефект от всички тези скандали.Неминуемото оскъпяване на комерсиалния транспорт в следствие на забраните за дизели в градовете също ще дръпне икономиките надолу.Колко транспортни фирми ще трябвада си сменят парка с автомобили Е6,че да могат да извършват доставки на стоки в градовете.Бройката на конкуриращите се фирми ще падне,цената ще се вдигне заради намалялата конкуренция и допълнителното задлъжняване към банките.Цената ще плати крайния потребител,но вероятно,ще бъде поделена между търговци,потребители и заети в сектора,като последните няма да им се увеличат доходите известно време.С нарастваща инфлация,замразени доходи и свито производство,потреблението ще се свие още.Кризата вече не чука на вратата.Тя си събува обувките,слага си чехлите и се готви да гостува дълго.

    Нередност?
Нов коментар