Организирането на политическо събитие – от посланието до коктейла
Дипломатичност, съобразителност и много знания са важни, за да бъде един екип безупречен в работата си
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Тя има сериозен опит като организатор на политически събития - дипломатически служител към МВнР, съветник на бившия вицепремиер и еврокомисар Меглена Кунева, директор в Министерството за българското председателство на Съвета на ЕС. Сега тя ръководи международното сътрудничество на Националното сдружение на общините в България (НСОРБ). Каква е нейната "рецепта" за организиране на политически събития на високо ниво в България:
Политическите събития са много разнообразни по своя характер, затова най-важното е първо да се определи дали имат конкретен формат - тоест дали става дума за среща на Съвета на ЕС, на НАТО, на ОССЕ, на Г-20. Дали е официално или работно посещение и т.н. Тези събития имат сравнително ясни насоки и минимални изисквания, които страната домакин трябва да покрие. При конференции, кръгли маси и други сходни формати също има определени правила, но като цяло организаторите са далеч по-свободни при организацията. Разбира се, дори и при срещи на Съвета на ЕС и НАТО организаторите имат своята роля и възможност за креативност на база визията и идеите си за постигане на собствения си дневен ред.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.