Euler Hermes: Глобалната търговия ще загуби 320 млрд. долара заради коронавируса
За България най-сериозни трудности ще имат туризмът, транспортът и IT секторът, смятат от застрахователя на търговски кредити


Всяка седмица получавайте най-важното и интересно от ритейл сектора във вашата поща
Глобалната търговия ще загуби 320 млрд. долара заради коронавируса през първото тримесечие, прогнозират от компанията за застраховане на търговски кредити Euler Hermes. Според експертите на групата 161 млрд. долара по-малко ще бъдат реализирани от експорт на стоки, като основната част от тях е заради намаленото търсене в Китай, а осезаемо се усеща вече и в Италия и в други европейски държави. Ударът върху туризма ще бъде за 125 млрд. долара, за транспорта - 33 млрд. долара. Като цяло през първото тримесечие глобалната търговия ще се свие с 2.5% на годишна база.
Според анализаторите загубите само за тримесечие ще са съизмерими с последиците от търговската война между САЩ и Китай през цялата 2019 г. От компанията очакват първите знаци на нормализиране през април, но прогнозират, че през второто тримесечие търговията ще се свие с 1% в сравнение със същия период на миналата година. Очаква се възстановяването да е постепенно и да отнеме време.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Грешката на централната банка неправилното въвежда в употреба пари е съществената причина за щети и икономически кризи.
Все още обществеността коментира последици, ала пренебрегва съществения причинител – фаталната грешка на централната банка.
Вариантите са:
1. При запазване централната банка неправилното да въвежда в употреба пари – е с нарастващи щети и икономически кризи.
Всички сме жертви на грешката на централната банка. Коронавирусът е стимулатор за възникване на призната икономическа криза.
2. За устойчив държавен просперитет е необходимо централната банка правилно да въвежда в употреба пари.
Технологичният сектор не е ИТ сектора. Разработката на софтуер трудно би пострадала от подобна криза. Служителите могат да работят от вкъщи, а клиентите си седят у тях и ползват софтуер за повече време.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.