Новият собственик на БТК купи и гръцкия тв и интернет доставчик Forthnet

United Group направи третата си сделка в региона за една година

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Само седмици след като официално стана собственик на БТК, медийната и телекомуникационна група United Group обяви допълнителното си разширяване в региона. Придобитата компания е гръцкият доставчик на телевизия, интернет и телеком услуги Forthnet. Цената на сделката не беше обявена при одобрението от Европейската комисия.

Транзакцията е третата голяма за United Group, след като мажоритарен собственик на групата стана базираният в Лондон фонд BC Partners през миналата година. Освен БТК и Forthnet беше придобит и хърватският доставчик Tele 2 Croatia.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
2 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    olga_kokoshkina avatar :-|
    olga_kokoshkina

    Винаги е много съмнително когато някакъв инвестиционен фонд (работещ с парите на анонимни инвеститори), започва агресивно да пазарува телекоми на килограм, още повече в такъв момент, в който всички големи ЛЕГИТИМНИ стратегически инвеститори се изнесоха от региона.

    Нередност?
  • 2
    uyd24489240 avatar :-|
    Владимир Пехливанов

    До коментар [#1] от "olga_kokoshkina":

    Вие нали сте фенка на руснаците.Само те ще са да знаеш.

    Нередност?
Нов коментар