Turkish Petroleum търси партньори и 3.2 млрд. долара за добива на газ в Черно море
Целта е до 2023 г. от него да се добива суровина, което може да направи Турция по-малко енергийно зависима


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Турската държавна петролна и газова компания ще търси международни партньорства и планира да привлече инвестиции, за да започне работа по най-голямото находище на природен газ в Черно море, което беше открито през миналата година. Това твърдят пред Bloomberg източници, запознати с въпроса.
Turkish Petroleum (TPAO) е направила предварителни контакти с няколко международни енергийни компании, включително най-големите в сектора, за съвместно производство на газ от офшорното поле, твърдят източниците на агенцията, които не желаят имената им да се разкриват, тъй като обсъжданията са поверителни. Преговорите може да не доведат до никакви общи действия и да се наложи турската компания да продължи сама, твърдят те. Това обаче може значително да забави процеси по добив на природен газ.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
България разработва в Черно море 0 (нула) броя находища. Опаментайте се бе, панове редактори. От много години все станчовци оисветляват изкопаемите ресурси и се не вдяват. Турция инвестира почти 5 мили4арда долара в търсене под черноморски води,в кооперация с почти всички грандове от енергийниясектор. Нищо! Докато не закупи изследователски (геофизичен) кораб, не проведе собствена сеизмична картировка и не започна проверка с два свои собствени сондиращи ксораба. И за две години време обърса сополите на грандовете... За характеристиката на находището Сакария в блок Дунав не се публикува нищо, освен цитати от Ердоган. Няма турски компании, които да са способни да оборудват залежа за подводен добив. Турската петролна ортаклар компания има достатъчно капацитет за справяне с проблеми на сушата, но в дълбока вода не е газила. Много е интересно от къде ще дойде партньор. Късмет на турските колеги!
До коментар [#1] от "venelingeologia":
Сондажът в Sakarya Gas field (явно кръстена на Странджа-Сакар) е на около 20 мили от границата с българската икономическа зона.
Възможно е полето да навлиза и в българската зона. Даже, всъщност, ще е по-скоро изненадващо ако изобщо не навлиза.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.