Конференцията PROJEXPLORER 4.0: Бъдещето на професията и технологиите, свързани с управлението на проекти


Съдържание от PMI Bulgaria Chapter

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
PMI Bulgaria Chapter ("Пи Ем Ай България Чаптър") организира 10-ата годишна конференция Navigating the Future of Project Economy and Exploring Global Leadership, Learning and Partnership Opportunities от 1 до 3 декември 2021 г. в София.
Виртуалната конференция ще посрещне стотици водещи международни лектори и хиляди професионалисти от сферата на управление на проекти, магистри и професори. Конференцията ще бъде излъчвана на живо от стрийминг партньора на събитието Launchee.
Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните плановеPMI Bulgaria Chapter ("Пи Ем Ай България Чаптър") организира 10-ата годишна конференция Navigating the Future of Project Economy and Exploring Global Leadership, Learning and Partnership Opportunities от 1 до 3 декември 2021 г. в София.
Виртуалната конференция ще посрещне стотици водещи международни лектори и хиляди професионалисти от сферата на управление на проекти, магистри и професори. Конференцията ще бъде излъчвана на живо от стрийминг партньора на събитието Launchee.
Тридневната програма на конференцията е разпределена в четири паралелни направления и ще бъде представена изцяло на английски език. Програмата е достъпна онлайн на: https://projexplorer.com/program.
Целта на конференцията е да се разшири и развие конвенционалният модел на лидерство, стратегия, бизнес и технически умения "Talent Triangle" до по-широко разбиране и познания в сферата на дигитализацията, дизайна, съответствието, разработването на приложения и комуникационните умения. Mеждуличностните, междукултурни и социални умения (soft skills) вече се наричат "силови умения" (power skills) или "житейски умения" (life skills), които включват емпатия, водене на преговори, разнообразие, приобщаване, емоционална интелигентност, служещия лидер (servant leadership) и гъвкави (agile) методи за сътрудничество. Специално направление в нашата програма е посветено на местните представителства на глобалната мрежа на PMI, за да се обменят най-добри практики и знания.
Тъй като голяма част от компаниите преминават през процес на трансформация към дигитален и гъвкав начин на управление, ръководителите на проекти трябва да усвояват нови методологии за управление на бази данни и изкуствен интелект, да се учат да разбират системите и апликациите (включително citizen development), интегрирайки работата на ръководителя на проекти с други отдели със застъпващи се отговорности и нови взаимосвързани методи на колаборация.
Организациите, които оперират в такава динамична среда, трябва да бъдат гъвкави и да се адаптират бързо, като продължават да възприемат нови технологии за подобряване и трансформиране на бизнеса си. Ръководителите на проекти (PMO) заедно с отдела за човешки ресурси въвеждат такива иновативни адаптации в сърцето на организацията, тъй като гъвкавата организация се нуждае от гъвкави хора и лидери с еволюционна нагласа.Такива трансформационни проекти изискват подходяща платформа, за да управляват промяната по гъвкав начин.
PROJEXPLORER намери най-естествения партньор в лицето на Kanbanize - един от водещите в света софтуери за гъвкав проджект мениджмънт (на английски: Agile project management)
Kanbanize е базиран на метода Канбан - метод за управление, широко приложим в различни индустрии благодарение на своите ценности, принципи и практики.
Благодарение на метода Kanban хиляди компании по света вече са се превърнали в "съзнателно еволюиращи и приспособяващи се организации" с фокус върху резултатите и екипното сътрудничество, използвайки прогнозни анализи, реалистични предположения, реагирайки адекватно на ограниченията и несигурността в самоорганизирани екипи. Някои от световните организации, които промениха облика на съвременното управление, са BBVA (втората по големина испанска банка), Raiffeisenbank, Spotify и Sensata.
Самата конференция има визия да се превърне в глобален пазар за партньори, които активно участват като лектори и които споделят своя опит. Такива партньори са Hewlett-Packard Enterprise, Raiffeisenbank, Roche Bulgaria, Sensata, подпомагани от обучители като New Horizons, European Software Institute, Shift314, Fabrica360 (member of Service Design Network), AgilePool.