Коуъркингът – от споделено пространство към споделено време
Основният тласък на споделените работни места идва от милениалите, тъй като това ги прави по-гъвкави, по-рентабилни, по-мобилни и по-общуващи
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
- Броят на coworking пространствата в световен мащаб се очаква да надхвърли 25 хил. през тази година, което ще е 42% ръст спрямо 2019 г.
- Основният тласък на споделените работни места идва от милениалите, тъй като това ги прави по-гъвкави, по-рентабилни, по-мобилни и по-общуващи
- Най-големият двигател на растежа ще бъде корпоративният коуъркинг, тъй като компаниите се надпреварват да внедрят хибриден модел на работа.
Преди пандемията офисът беше място, където хората отиваха, защото трябваше. Срещите бяха на живо, бюрата - нагъсто. COVID-19 и ограниченията, породени от него, обаче промениха бързо това и поставиха офиса в конкуренция с дистанционната работа. Това от своя страна доведе до нарастване на coworking (коуъркинг) пространствата. Според портал за споделени работни места броят им в световен мащаб се очаква да надхвърли 25 хил. през тази година, което ще е 42% ръст спрямо 2019 г. И това може да е само началото на възхода на тези пространства.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Поредната „модерна„ опаковка, за да пробута 90 % съществуваща практика. Анализи, трендове, перспективи, бла-бла.
Малка шега - обяснявам , че не говоря сериозно. Коуъркинг - разтоварване на камион тухли от неквалифицирани (казано политически коректно) хора.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.