WeWork затваря 40 споделени офиса заради високите разходи
Компанията отчита загуба 629 млн. долара за третото тримесечие на годината


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Компанията за споделени офис пространства WeWork обяви, че затваря 40 от най-зле представящите се локации. Решението е взето заради високите разходи и намаления интерес към предоставяните от компанията услуги. Обектите, които ще бъдат затворени, представляват 5% от всички локации на WeWork.
Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните плановеКомпанията за споделени офис пространства WeWork обяви, че затваря 40 от най-зле представящите се локации. Решението е взето заради високите разходи и намаления интерес към предоставяните от компанията услуги. Обектите, които ще бъдат затворени, представляват 5% от всички локации на WeWork.
Желанието за намаляване на разходи е подчертано от финансовите резултати за третото тримесечие, които показват загуба 629 млн. долара. По този начин компанията продължава да не излиза на печалба година след като стана публична. Голяма част от загубите са следствие на преструктуриране, амортизация и други непарични разходи. Реалните приходи за периода възлизат на 817 млн. долара, което е повишение с 24% спрямо същия период на миналата година.
Степента на заетост на WeWork, която отчита процента от общите бюра, отдадени под наем, се покачва стабилно тази година, но се задържа на 72% през последните три месеца. Паричните резерви на компанията са намалели наполовина - от 924 млн. долара в края на 2021 г. до 460 млн. долара сега.
След първоначалното публично предлагане на WeWork, което беше осъществено чрез компания за придобиване със специална цел (SPAC), новият изпълнителен директор Сандип Матрани постави намаляването на разходите като една от главните задачи пред персонала. Той намали годишните разходи значително, като освен това се опита да убеди инвеститорите, че компанията е подобрила финансовата си отговорност в сравнение с ерата на основателя на компанията Адам Нойман.
Под ръководството на Нойман WeWork преследваше агресивен растеж, който до голяма степен беше финансиран от милиарди долари от японската инвестиционна компания SoftBank. WeWork подписа дългосрочни договори за наем на поредица от скъпи офиси в центровете на градове, включително Ню Йорк, Лондон и Париж. Друга част от плана на Нойман беше преустройството на пространства и предлагането им на компании и физически лица като краткосрочно наето гъвкаво работно пространство.
Пазарът на офисите под наем преживява сериозно свиване през последната година. Конкурентите на WeWork, сред които и IWG, също имаха големи спадове в цената на акциите. Значителна част от работниците редовно работят от вкъщи и икономическите перспективи се влошават, като ключовите пазари на WeWork в САЩ и Европа са изправени пред перспективата за рецесия. Андре Фернандес, главен финансов директор на WeWork, каза пред Financial Times, че компанията усеща "въздействието на инфлацията, особено [нарастващите] разходи за енергия в Европа".
1 коментар
и WeWork беше черна дупка за инвеститорски пари. Успя дори да завлече и шефът на SoftBank.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.