София - европейският център на Viber
Атанас Райков, старши директор за Eвропа, Близкия изток и Северна Африка (EMENA) на Rakuten Viber
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Визитка
Атанас Райков е старши директор на Rakuten Viber за регион EMENA (Европа, Близкия изток и Северна Африка), а преди това отговаря за регион Централна и Източна Европа (ЦИЕ) и други държави. Във Viber e от 6 години, а преди това е работил в БТК. Под негово ръководство комуникационната платформа разширява значително присъствието си в региона, а той е основната причина и компанията да избере София за хъб за региона.Компанията
Rakuten Viber e комуникационна платформа, създадена през 2010 г. от израелски предприемачи. Четири години по-късно е продадена за 900 млн. долара на японската група Rakuten. Услугата има над 1 млрд. регистрирани потребители в цял свят, от които над 260 млн. са активни. В България работи през дружеството "Вайбър медиа България", чиито приходи за 2020 г. достигнаха 1.6 млн. лв. Българският екип е около 20 души.Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
12 коментара
Viber е по-добър за съобщения, а Whatsapp за разговори. Но, разбира се, се радвам, че централата на Viber е в София, а не в Белград или Атина, например.
Определено разговорите са трагични, докато съобщенията са доста добре. Но познати по света ползват доста повече другите платформи.
Аз лично ползвам Слак за работа и Телеграм с приятелите и семейството. Но това няма отношение към статията.
Хубаво е, когато известни продуктови компании минават и остават в България. Покрай тях идват и хора от други държави и допринасят за разнообразието на кадри в ИТ сектора.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.