

Получавайте най-важното и интересно от маркетинга: новини, рекламни кампании, обяви за работа
Всяка управляваща сила досега е поставяла под контрол държавните (по закон - обществени) медии. Настоящите властимащи няма да постъпят по-различно.
Съставът на Съвета за електронни медии (СЕМ) ще бъде намален от девет на пет души, мандатите им - от шест на пет години, а членовете на органа нямат право на двa последователни мандата в съвета. Тези промени в Закона за радиото и телевизията прие парламентарната медийна комисия на извънредно заседание през седмицата.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
В областта на "обществените" и електронните медии е нужна реформа в две точки: _12.html _5419.html
1. Приватизация на БНТ и БНР
http://iordanmateev.blogspot.com/2010/04/blog-post
2. Закриване на СЕМ
http://iordanmateev.blogspot.com/2010/04/blog-post
Но по-логичната причина за бързата промяна в състава и структурата на СЕМ е предстоящият избор на нови генерален директор на БНР до края на май, а през есента - и на БНТ. Кандидатите и за двата поста ще бъдат изпитвани и одобрявани от регулатора. Очевидно за управляващите не е без значение какъв състав ще избира директорите на двете държавни медии. Ясен знак, че органът остава заложник на политически намерения.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.