Мултиплексирай това
Как ще работи цифровото разпространение на ефирните телевизии в България
Получавайте най-важното и интересно от маркетинга: новини, рекламни кампании, обяви за работа
До края на 2012 г. по закон България трябва да прекрати аналоговото
излъчване на ефирните телевизии. Електронните медии преминават къмСтатиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
6 коментара
Страхотна статия - кратко, точно и ясно
Много ясно, че нищо не е ясно! Какво им е страхотното на статията, хората се вълнуват от други въпроси. Боли го чепа бай някой си, за това как ще работи цифровото разпространение на ефирните телевизии в България. Той се вълнува от това, дали ще може да гледа със стария си телевизор и дали ще му се налага да се бърка в джоба, за да може да се нарече зрител. Тъпунгерска статия, все едно да рекламираш резервни части но да не уточняваш за какво. ad1r
http://boiko-poboiko.info/sindrom-na-londonskiat-4
Бойко Побойко, ти от тази планета ли си?
Голяма двойка за автора! Как може да не провери надписите в предоставената инфографика или да не се консултира за тях?
"...съкрати скоростта на тв сигнала.." !!??!!
Е такава глупост не бях чел отдавна. Поне ще ми е весело цял ден като се сетя за това.
Остави ти, че скоростта на сигнала е постоянна (във вакуум точно 299792.458 км/с), но глаголът "съкращавам" направо кърти. Или вече покрай кризата съкращаваме всичко.
Обяснение 1 придобива смисъл ако думичката скорост се замени с "големина на данни" (bandwidth-честотна лента). Това ме навежда на мисълта, че авторът просто е взел някаква инфографика от английски и без да вникне и без да се замисли за смисъла я превежда (може и през транслатор), плясва я в един реномиран весник с надеждата хората които разбират да не я четат или да не коментират.
Във въпросната инфографика има още редица фрапиращи и непрофесионални изказвания, които не е моя работа да коментирам.
* "РРЛ- радиорелейна мрежа" - ?? А "Л"-то къде отиде?
* "С USB флашка може да гледате...." - да. Виждал съм USB флашка с фенерче.
.....
Абе важното е да се пишат статии, другите вестници ехе колко много пишат и то с далеч по-малко съдържание...
Е, няма как да не се съглася с бат Бойко - той доста точно е описал манталитета на ТВ зрителя. Обаче пък статията е техническа - който се интересува, може да придобие представа за механизма на цифровата телевизия.
Сега, С. Стойков има очевидно някакви познания по цифрова техника, но е още в началото. Най-точният термин е 'компресиране' на данните, т.е. намаляване на обема им, на количеството битове и т.н. След като данните са намалени, очевидно е, че в една честотна лента могат да се предава повече информация, следователно се увеличава скоростта на предаване на информацията. Сигналът има една и съща физическа скорост, но носи повече информация. Вярно, авторът малко се е поувлякъл, но същността на преведеното е запазена.
За УСБ флашката не съм се замислял - по същество може да си гледаш ТВ по Интернет и без флашка да е тикната отсрани. Но ако се замислиш за кодиране на сигнала, най-вероятно флашката съсдържа алгиртъм за декодиране на МПЕГ4 до МПЕГ2. Може и да е декодиращ алгоритъм за гледане на самата телевизия, за който се плаща отделно.
Най ми хареса това с USB флашката! Направо кърти мивки...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.