Конфликт между съдружниците в "Труд" и "24 часа"
Търговският регистър стана арена на спор между Христо Грозев и Любомир Павлов


Получавайте най-важното и интересно от маркетинга: новини, рекламни кампании, обяви за работа
Собствениците на най-голямата вестникарска група в България са в открит конфликт. Това става ясно от документи, публикувани в Търговския регистър. От тях разбираме, че 83% от "Медийна група България холдинг" (фирмата, която притежава вестниците "Труд", "24 часа", "168 часа" и още няколко издания) са били прехвърлени на името на Огнян Донев и Любомир Павлов.
Сделката е станала без знанието на другия партньор в проекта - регистрираната в Австрия фирма "БГ Приватинвест" ГмбХ, която доскоро държеше 53% от пресгрупата. Научавайки за извършената продажба, представителят на фирмата Христо Грозев е поискал на следващия ден да се блокират всякакви вписвания по фирмената партида на пресгрупата до изясняване на обстоятелствата.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
53 коментара
Голяма излагация :)
Донев със Софарма е могъща империя, нещо като ТИМ.... мутри, групировки..всичко си е същото в България-просто мръсните пари се перат в момента-това е задачата на Герб/Ипон/..да остави на спокойствие всички спонсори да си преперат парите..
Скоро от тези вестници ще останат само офисите, печатницата и автомобилите им. Пак не е никак малко.
ами....то вестникарския пазара стана съвсем мътен вече...
До коментар [#1] от "Диана Кошеджийска":
нищиччко не им разбирам от езика:)))
боже, като закрият 24 часа, къде ще четем за семейството на Гоце?:))))
Има ли истина в ширещия се слух, че ВАЦ отказали продажбата на вестн. група на Ирена Кръстева и синчето й Делян Пеевски, та се наложила "триъгълна" операция с гореупоменатите господа?
Дали не е сега момента да си спомним че Любо Пъпката беше шеф на предизборния щаб на Петър Стоянов.
После се провали със СДС по изборите и се мота насам натам докато не стана шеф на Общинска банка по незнайно какви критерии на Мафиянски.
Въобще не знам що за отрепка трябва да си за да четеш вестник на ВАЦ, че и да си плащаш на всичко отгоре за това.
Тези,още ли не са фалирали има ли балами да ги си ги купуват,манипулацията във всички български медии е голяма,този цирк коѝто се разиграва тука в Дневник също.
Пак ли Любчо Пъплето? Тоя заедно с мафиота Софиянски, трябваше отдавна да ги сапунисват яки теляци в Софииския. Ама така е ...като са на свобода, където стъпат трева не никне, та нищо от това не е изненада.
До коментар [#8] от "mata.hari":
какъв пък цирк има в Дневник?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.