Политици настояват за прозрачност на интернет сайтовете
Депутатът Антон Кутев обяви, че БСП имат 40-50 души, които работят във форумите за тях, но не са платени
Получавайте най-важното и интересно от маркетинга: новини, рекламни кампании, обяви за работа
Да се наложи по-стриктна регулация над интернет сайтовете, да се осигури прозрачност кой стои зад публикациите в мрежата и да се направи опит за диверсифициране на платените коментари от останалите. Около тези идеи се обединиха (макар и не напълно) политици от ГЕРБ, БСП и "Движение България на гражданите" на дискусия за "новите медии" в понеделник, организирана от сдружението на създателите на съдържание за интернет IAB - България.
Целта е хората и институциите в глобалната мрежа да поемат повече отговорност по подобие на традиционните медии за съдържанието, което публикуват. Проблем обаче е да се определи кога дадена личност например може да се разглежда като медия онлайн, тоест има висока популярност и неговите мнения и съобщения започват да тежат в обществото.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
42 коментара
Интернет се изплъзва от тоталния медиен контрол в България и съвсем естествено това никак, ама никак не се харесва на политиците.
"Категорично ние правим това да насърчаваме нашите симпатизанти да пишат по форумите. Ние го правим и всичко го правят. При нас 40-50 човека работят активно в интернет форумите, но не им плащаме, защото не може да си го позволим", коментира Кутев.
Трябва да умножите цифрата *10 и да кажете колко плащате на пост и нещата ще се приближат до истината.
" платени коментатори – хора, които по определена чувствителна тема защитават или атакуват дадена политическа линия. На въпроса редно ли е да се използват подобни похвати и платени участници във форумите, някои от политиците се оказаха изненадващо прями.
Антон Кутев от БСП обяви, че подобни похвати са нормална практика ".....
Само с пари не става . За Кутев , това е проблемът . За собствениците на "медиините перални", правят се , че не знаят . Далечни братовчеди ... А идат избори . И начинът на мислене се променя .
До коментар [#1] от "eli": " Интернет се изплъзва от тоталния медиен контрол в България "
Не си внушавайте . Тук всеки е с адреса си . И нищо не се изплъзва .
Очаквайте скоро и "Министерство на мисълта"...
Ооо има един доста известен новинарски сайт(няма да го спомена), който е залят от платени коментари. Ако отделите 20-30 минути да презареждате страницата ще видите един и същ почерк на писане с едни и същи повтарящи се неща. Реално коментират по 10-15 човека, а постовете са стотици. Под всяка статия има такива коментари нон-стоп, даже имам чувството че работят денонощно. Още по кофтито е че има сайтове които само плюят определени политически формации без да споменават отговора на опонентите.
"Според Кутев комуникацията между хората и политиците в глобалната мрежа става повърхностна. Причината е, че за да привлече внимание политикът трябва да говори много кратко, понякога дори в 140 символа. Което кара политиците да обясняват нещата просто."
Няма нищо повърхностно - да се научат да говорят кратко и ясно, по същество, а не да прибягват до неограничения антураж от безсмислени словосъчетания...
Първо прозрачна политика, пък после може и прозрачни сайтове.
[quote#8:"HAGBARD"]Първо прозрачна политика, пък после може и прозрачни сайтове.[/quote]
Което си е вярно и спор по това не може да има. То бива наглост, ама политик да говори за прозрачност.....
До коментар [#4] от "smokingpipe":
изплъзват се най-различни мнения и гледни точки
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.