Новите „Стражари и апаши“

Навигатор в света на телевизионните гейм конзоли

100 млн. души избират PS 2, за да се забавляват
100 млн. души избират PS 2, за да се забавляват
100 млн. души избират PS 2, за да се забавляват    ©  Надежда Чипева
100 млн. души избират PS 2, за да се забавляват    ©  Надежда Чипева
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Зачервените очи на децата ви след многочасово цъклене пред монитора са цената, която трябва да платите, ако искате те да са щастливи и усмихнати като западните си връстници.

Приятни пухкави паласки и принципна физическа ленивост маркират искрената им радост от виртуалната реалност и възможността да се забавляват, както никога досега. Да, видеоигрите имат и мрачна страна. Но замислете се върху собствената си младост, когато запалихте първата цигара в училищния двор, духнах­те в тръбата от антена, за да изстреляте към другарчето си фунийка с карфица на връхчето, или препихте с метилов микс с етикет „водка“ отгоре. Бяхте искрено щастливи и доволни, а моментното страдание (тънка прободна рана на милиметри от окото, няколко часа в токсикологията или непреодолим порок и тежка кашлица) е забравено за сметка на чудесното прекарване и положителните емоции.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    slavy avatar :-|
    slavy

    Аз като един патологичен old school май не мога много да се съглася с увода ти Сашо. Докато откривахме пороците, крадяхме тръби от антените и си рискувахме животите по строежите в София, научавахме нещо много важно - как да общуваме с хора. "Компютърните" деца развиват много повече когнитивната си интелигентност (реакции, прострнствено ориентиране, обработка на информация и т.н.), но не мисля че това много им помага да са "щастливи и усмихнати". За това е необходима емоционална и социална интелигентност. Иначе казано, мисля си, че за да си щастлив ти върши повече работа да те прегърнат за 1 минута, отколкото да минеш виртуалната писта за същото време. От здравословна гледна точка, ще е лицемерно при моите пороци да коментирам геймърството и застоялия начин на живот.

    Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал