Здравно защитени навсякъде
Или какви са възможностите за застраховка, която да покрие разходите ви за лечение в чужбина
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Един от "любимите" парадокси на българските застрахователи е това, че ако трябва да избират, клиентите на местния пазар все още биха предпочели да защитят колата си, отколкото дома, живота или здравето си. Дори и без да се отчита задължителната автомобилна "Гражданска отговорност", полиците "Автокаско" са много по-често срещани от застраховките "Имущество" или "Живот". Специализираните застраховки за здравна защита пък са още по-рядко явление, въпреки че биха могли да спестят на потребителите време, средства и напрежение. Аргументът е особено валиден, ако се замислите за проблемите в родната здравна система и за възможностите за лечение както в страната, така и в чужбина.
Разбира се, никой не обича да мисли за заболявания и в това число се включват дори и застрахователните брокери, които засега не са много активни в предлагането на здравни полици. На пазара обаче има и такива възможности и те биха били облекчение за потребителите поне от логистична и финансова гледна точка в случай на подобно събитие.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Ако нямаше задължителноие застраховки, никога нямаше да дам парите си на тези мошеници ! Оперираха жена ми , която е застрахована и и отказаха изплащане на обезщетение под предтекст, че операция за безплодност не се покрива . Операцията обаче е в коремната кухина и е съвсем различна. Спестявам името на "застрахователя", защото ако не ни изплатят застраховката , със сигурност ще ги съдим !
Публикувано през m.capital.bg
Подзаглавието е малко подвеждащо.
Човек може да остане с впечатлението, че застраховката покрива лечение в чужбина, ако иска да се лекува там, избирателно.
Ако бяхте добавили думичката "при нужда" или "при настъпване на застрахователно събитие" щеше да е по-ясно.
От друга страна защо се акцентира върху Алианц, Уника и Булстрад?
Почти всички застрахователни компании предлагат такива, а на някой и условията са им по-добри.
Но, като цяло в този тип застраховки едно от най-важните неща е с коя асистираща компания работи българският застраховател. Защото в чужбина имаш само един телефон на асистанса и това е. Ако той не е читав и лечението не е добро...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.