Лоу-кост до цяла Европа
Бюджетните авиокомпании си остават изгоден вариант, но какво тряба да се следи
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Няколко трика за по-евтин билет
1. Ако резервирате билети през браузър, за предпочитане е да го правите в "скрит режим", тоест порталът на компанията да не ви вижда и да помни, че вече сте преглеждали този полет и така да покачва цените.2. Свалете си мобилните приложения на нискотарифните превозвачи. През тях резервирането е много лесно, а нерядко има и специални оферти.
3. Харесайте Facebook страниците на авиокомпаниите, където също може да получавате уведомления за промоции.
4. Проучете на кое летище каца авиокомпанията и колко ще ви струва превозът от него.
Четиридесет и три. Точно толкова дестинации са достъпни директно с нискотарифни авиокомпании от София (полетите като брой от столицата на тези превозвачи са повече). През последната година бумът на лоу-кост услугите доведе до няколко неща: надхвърляне на капацитета на летище София по пътници, ръст от над 25% на предлаганите места в самолетите от България (най-големият в региона според SeeNews) и постоянно добавяне на нови дестинации.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
15 коментара
Дъблин - София 2:55 часа на графиката.
На мен утре с две малки деца ми се иска да беше толкова. Само, че е 3:55...
"До Мадрид (Барахас) полетът на Ryanair е 90 евро, на Wizz Air - 80 евро, а на Bulgaria Air - 300 лв" Ех ма няма нужда да наблягаме на факта и като играем с валути, защо не обявихте на бг еар в рупии, като цяло излишно.
До коментар [#2] от " OMUNVINGE ": Това е защото статията мириши на поръчкова, вероятно от едни унгарци, които са много активни в последно време за да си оправят имиджа.
До коментар [#3] от "Грантаджийска цензура":
Опс, като ви чете човек, ще рече, че пътувате всяка седмица поне в бизнескласа до всякакви екзотични дестинации.
По същество - нискобюджетните компании са напълно приемливи за пътуване из Европа или на подобни разстояния. Преди две седмици пътувахме до Рим за 40евро двупосочно на човек. Естествено - има и още малки надценнки - като запазено място (2-3 евро), такса картови операции и т.н. През сайта на Ryanair наех кола за 5евро/ден с включен и втори шофьор - верно малка, но на туристи в Рим е достатъчно. Подобни са били разходите ми и в Испания, например.
Малко тенденциозен материал. Не съм наясно защо трябва да се захласваме толкова по нискотарифните. Нискотарифните като цяло си имат и доста минуси. Не стига че всичко трябва да се доплаща, ами и летищата до които се лети често са доста далеч от написаната в офертите дестинация, та трябва да се друснеш после за транспорт и да загубиш още време. Като си сметнеш всички добавени разходи, се оказва че нискотарифните като цяло не са толкова нискотарифни.
Абсолютни глупости, майна :)
Не си струва да влизам в подробности, но:
- за 4 човека разликата е около 600лв за билети
- наех апартамент до Ватикана за 70евро/вечер
- така или иначе по ресторанти не си падаме, а за дюнери - даже не знам какъв вкус имат
- не съм имал никакви проблеми с колата - вярно, стоеше на платен паркинг нощем
- На всички таксита в Рим пише, че те карат до летище Чиампино за 30 евро
- и не забравяйте - хората по Европа имат пари, защото знаят стойността им, а наш Ганьо - вятър го веее на бял кон. За какво обедняване говориш, като всеки нащенец, баш патриот при това, за всеки Великден или Коледа е в Гърция или Турция, може и на Карибите?!...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.