Как да платим по-малко банкови такси

Пакетните услуги могат да помогнат да пести от тях, но трябва да се пресметне добре потреблението на банкови услуги

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Банковите такси са неизбежен и висок разход, който често се пренебрегва при управлението на семейния бюджет. А не трябва. Защото, ако всеки потребител си сметне колко е платил за традиционни операции, сметката може да не е малка.

Това се отнася в най-голяма степен за хората, които правят по-често банкови транзакции и операции. За тях, а и не само, има решение - почти всяка банка има оферти за пакети по разплащателните сметки, с които потребителите могат да спестят известни разходи. Но за целта те трябва да са наясно какво е потреблението им на финансови услуги. Какво включват тези пакети? Обикновено освен поддържането на сметка има безплатно теглене на банкомат, ограничен брой парични преводи без такса и други услуги.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
2 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    dodobobg avatar :-|
    dodobobg

    Здравейте, още в подзаглавието имате нещо грешно-липсва дума- може би, корогиратйте: "...Пакетните услуги могат да помогнат да пести от тях"

    Нередност?
  • 2
    idim avatar :-?
    ID

    Препоръчвам авторът на статията да извърши малко по-задълбочено проучване поне в сайтовете на банките. В статията се отбелязва, че Пощенска банка едва ли не е редуцирала пакетите до два, което не отговаря на истината. В тарифата са изписани всички пакети, както и на сайта на банката винаги са фигурирали пакетните програми. Друг е въпроса, че са абсолютно безсмислени и абсурдно висока цена - има такива по 10 и 20 лв. на месец.

    Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал