Крипто п(р)олет
Големият ръст на цените на виртуалните валути през последния месец отново привлече вниманието към тях.
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
В продължение на цяла година доходността от инвестиции в дигитални валути се измерваше преди всичко в загуби, тъй като пазарната капитализация на сектора се понижи цели 8 пъти - от над 830 млрд. долара в началото на 2018 г. до под 103 милиарда в края ѝ. Разбира се, през миналата година имаше няколко възможности за печалби - през февруари, април и юни, когато бяха регистрирани кратки двуцифрени повишения на цените, но "улавянето" на правилния момент за покупка и продажба при рязкото движение нагоре-надолу бе по-скоро късмет, отколкото реална възможност за доходност.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
9 коментара
Здравейте, няколко коментара и от мен:
-Криптопролет: въпреки, че мнозинството от "специалисти" твърдят, че криптозимата е приключила, трябва да вземем под внимание, че все не се знае ефекта от глобална финансова криза, която също е с цикличност и исторически се случва на около всеки 10 години. Тъй като криптовалутите се разглеждат все още като рисков актив, във време на криза, се очаква отлив на инвеститорите в по-сигурни активи като злато и други ценни метали. Единственият вариант, за мен ,цените на криптовалутите да имат ползи от финансова е криза, е в изолирани в развиващи се икономики, като този във Венецуела.
-Трейдинг обем и ръст в цените. Трябва да отбележим, че по-голямата част от трейдинг обемът е манипулиран и изкуствен от т.н. ботове и инстуционни играчи. А Биткойн трудно ще е лидер, като възвращаемост на този етап, заради много голямата си ликвидност. Т.е. по-малко ликвидните валути (алтове), ще са по-волотилни, но и с по-голяма очаквана възвращаемост, при нов бул рън. Ест, там има риска, че една част от тях, няма да оцелеят или ще са скамове като Битконект.
-Биткойн оборот - тук е редно да отбележим, че Биткойн е бавен и скъп за транзакции (в сравнение с повечето алтове) и това беше една от причните транзакциите в края на 2017 да са много по-малко от сега. При цена 20,000$ Биткойн, таксите бяха много скъпи и той беше в много по-голяма степен стор-ъф-валю, отколкото валута за обмен. А в момента, в така наречената крипто пролет, цените са много по-ниски, а и хората първо влагат в сигурни активи, като Биткойн преди да започнат да експериментират с алтове.
-ИСО пазарът - ИСО пазарът се промени много, като в момента много горещи са така наречните "ИЕО" проекти. Т.е. инищъл екчейндж оферинг - проектите събират част от фъндинга на самият екчейндж, което дава сигурност и ликвидност за инвеститорите. Предполага се, че и ще има много по-малко скамове по този начин.
Дано информацията Ви е била полезна.
Арч Кепитъл с младата надежда на България – Александър Алексиев – е новата гореща инвестиция в България.
Следващата стъпка на Алекс е да листне компанията си на Beam – така дяловете ще струват повече. Алекс е добър приятел на преподавателя и сега изпълнителен директор на Маню Муравенов.
Маню забелязва Алекс още на 18 във ВУЗФ, когато младият крипто гуру се отличава с големи познания и практически опит на борсите.
Присъствах на един семинар в който Александър Алексиев участваше и съм впечатлен. Наистина вярвам, че това момче е родено за инвеститор, успех Алекс!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.