Производството в еврозоната и Китай се забавя
Централните банки са принудени да подготвят нови стимули
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Активността на производствения сектор в еврозоната е отбелязала най-ниския си ръст от една година, а в Китай се е свила повече от очакваното през февруари. Слабите данни за икономиката увеличават натиска над централните банки да въведат повече стимули за растежа и ще увеличат опасенията на финансовите пазари, отбелязва Reuters.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Тези стимули вече не работят. Те само забавят агонията . Надцакването с валутите и данъците е игра на мизерията , игра с нулев резултат ако всички го правят. Тъпанарите не могат да повишат инвестициите и производството , ако няма ръст в търсенето , ако глобалното съвкупно търсене не расте , а то не расте защото няма синдикати и заплатите , делът на наемният труд в БВП на света остават ниски и реално намаляват . Да се пребори застоя и дефлационният натиск с наливане на пари е невъзможно. Ако продаваш скъпо работните места ,ще трябва да продаваш евтино стоките . Икономистите са идиоти , които не схващат, че бизнесът произвежда две стоки -работни места и стоки и услуги. Равновесието между тях, равновесието между натрупване и потребление не може да бъде постигнато в глобален мащаб , защото няма глобално правителство, синдикати и минимална работна заплата . Резултата от състезанието по мизерия ще бъде ДЕПРЕСИЯ.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.