Уолстрийт скоро ще трябва да се съобразява с милениалите
Когато говорим за младите инвеститори, не става въпрос само за Robinhood и TikTok
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Помислете си за инвеститора милениал и си представете някой като Винсент Янтомаси, един от легиона трейдъри аматьори, които предлагат инвестиционни съвети в TikTok. На фона на парчето Blueberry Faygo на 18-годишния рапър Лил Моузи Янтомаси казва на инвеститорите, които търсят високи печалби, да инвестират в борсово търгувания фонд SPXL. А може да се сетите и за потребителите във форума "r / wallstreetbets" на Reddit, които публикуват снимки на своите акаунти в Robinhood, след като са заложили своите спестявания на краткосрочни деривати върху акции на Tesla.
Младите инвеститори станаха скандално известни по време на пандемията. Тъй като пазарите се разраснаха, начинаещите играчи навлязоха лудо в ежедневната търговия през телефоните си. Покрай лудостта обаче се очертава дълбока промяна в собствеността върху инвестиционните активи. Милениалите, обикновено дефинирани като родените между 1981 и 1996 г., все още притежават малък дял от общото богатство (виж таблицата). В САЩ те имат активи за 9.1 трлн. долара, само 7% от общата сума, доста под 26%, държани от бейбибумърите, когато са били на подобна възраст. Но потокът от спестявания и наследство означават, че делът на милениалите ще нараства бързо. А промени в технологиите и пенсионните политики ще им позволят да упражняват по-голям контрол върху активите си, отколкото родителите им са имали. Последиците за инвестиционните посредници и пазарите вече стават очевидни.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.