Млади роботохолици
За една година през школата по роботика Robopartans вече са преминали 170 - 180 деца


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Преди пет месеца ви разказахме за пръв път за носителите на наградата "EMPOWER за изключителни млади предприемачи" Кирил Митов и Екатерина Аначкова, които спечелиха 60 хил. лв. за реализация на бизнес идеята си за училище по роботика. Вероятно много от вас тогава са се усъмнили в шанса това начинание да се окаже успешно. Сега няма да бързаме да тушираме скептицизма, защото още е твърде рано да се говори за дългосрочни добри резултати. Но началото изглежда обещаващо.
За първата година от съществуването на училището през поне едно от нивата по роботика са преминали 170 - 180 деца, по данни на съоснователя й, 25-годишния Кирил Митов. Това е довело и до задоволителни финансови резултати. Приходите на Robopartans за 2010 г. са 29 хил. лв., показва справка в Търговския регистър. И въпреки че все още няма отчетена печалба, заради първоначалната инвестиция и високите оперативни разходи предприемачите имат основание да са оптимисти, защото предлагат наистина уникална услуга.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
7 коментара
Чудесна новина! По-възрастните ще си спомнят времето, когато учениците ходеха с трамваи 2, 14 и 19 до т.нар. Пионерски дворец (днешната и по-ранешната Семинария), за да учат корабомоделизъм, автомоделизъм, картинг, шах и пр. Наскоро специално се отбих там от носталгия. Пистата за картинг в задния двор още си личи. Амфитеатърът на самодейците е превзет от храсти. Бараките на шахматистите в двора сега са къща на ректора. Вътре в сградата не имаше едно фонтанче, в което начинаещите корабомоделисти си пробваха лодките, но не се вижда през стъклата. Ето такива неща правеха децата и винаги беше пълно с народ. Както е тръгнало, скоро някой и друг празен мол току виж станал "пионерски" дворец - дефицитът на такъв комплекс се усеща, за разлика от магазините за парцалки, мазала и клепала, които са на всяка крачка.
Училище по роботика - звучи фантастично :)
Това, което правят не може да не ме радва, чак на мен ми се ходи на такова училище.
Искрено им пожелавам морален и финансов успех.
Синът ми го посещаваше училището по роботика през есента. Много му беше интересно, въпреки че беше един от най-малките там. Успех им желая на Катя и Кирил! Надявам се да се видим отново на есен!
Синът ми също е много доволен :)
Страхотно!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.