Българската софтуерна компания "Онтотекст", част от групата на "Сирма груп холдинг", разработи платформа за търсене на работни места във Великобритания, съобщиха от фирмата. Проектът се нарича Yagajobs.co.uk и представлява своеобразен агрегатор на информация за предлаганите работни места и въобще тенденциите на британския пазар на труда.
Как работи програмата...
Според обяснението на компанията програмата събира информация от над 355 британски борси за работа. Тя позволява да се търсят свободни места по различни показатели като местоположение, позиция, заплащане и др. Платформата може лесно да бъде интегрирана с други софтуерни приложения, онлайн услуги, както и с разнообразни бизнес процеси, посредством създадения от "Онтотекст" API интерфейс (Application Programming Interface – интерфейс за разработка на приложения), допълват още от "Онтотекст".
...и кои са "Онтотекст"
Компанията първоначално работи като изследователско звено на българската група "Сирма груп". През 2009 г. обаче дял от нея придобива българският инвестиционен фонд NEVEQ и влага в нея 1.5 млн. евро. В момента основен акционер остава "Сирма", а втори по-големина е NEVEQ, която държи миноритарен дял.
"Онтотекст" се фокусира в разработването на семантични технологии и бази данни, т.е. технологии, които помагат за по-бързия анализ на голям обем съдържание. Платформата за работа не е първият проект на компанията. На нейни технологии са базирани още сайтовете на The British Museum, Националния архив на Великобритания, както и порталите на медийната група Би Би Си за летните олимпийски игри в Лондон през 2012 г. и за европейското първенство по футбол през 2012 г.
Досега фирмата е разработила няколко ключови продукта, като например платформата KIM за семантична анотация и търсене. Компанията предлага и продукт за управление на клинични тестове за фармацевтичните компании, чийто клиент е "Астра Зенека", става ясно от годишния отчет на "Онтотекст". През 2012 г. служителите на компанията са 63-ма души. Приходите на дружеството достигат 6 млн. лв., което е с около една трета над постъпленията за 2011 г. Печалбата на компанията пък е малко под 1 млн. лв., става ясно още от финансовия й отчет, публикуван в Търговския регистър. | Капитал daily
Българската софтуерна компания "Онтотекст", част от групата на "Сирма груп холдинг", разработи платформа за търсене на работни места във Великобритания, съобщиха от фирмата. Проектът се нарича Yagajobs.co.uk и представлява своеобразен агрегатор на информация за предлаганите работни места и въобще тенденциите на британския пазар на труда.
4 коментара
Your Majesty, ИДВАМЕ!
Добре, явно аз съм индианец. Опитах да търся с "game designer" на what? "London, England" (излезе ми от менюто) на where? в сайта им.
me%20designer%20job%20london
Ето резултатите:
ITIL Certified Service Design Analyst - Financial
Business Analyst - E-Commerce Gaming 50K
Graphic and Web Creative Designer
Business Analyst - E-Commerce Gaming 50K
Digital Fraud and Security Design Engineer
Design & Technology Technician - Woodwork
Design Security Consultant; Access Control solutions
FREELANCE DESIGNER - Mens Formalwear
Mobile Web Developer - JavaScript, HTML5, iOS - Online games
Online Designer – London, Salary c –Games - Contract
Senior Telecoms Designer
Senior Signage and Wayfinding Designer
Middleweight to Senior Interior Designer
Digital Designer x 2
Creative Director & Middleweight Designer
Technical Assistant – Fabric Print & Design Bureau
Sales Support Consultant - Interior Design
Lead Designer (Online, Print, Charity, Communications)
Residential Layout Designer/Architect
Design Team PA
Половината нямат нищо общо, а попаденията, които горе-долу отговарят, са доста "експериментални" - в последното няма нищо лошо, но не съвпада с очакванията ми от търсачка.
Google се справи значително по-добре без онтологии и без да агрегира (не че нямат подобни функционалности, но далеч не се хвалят с тях).
https://encrypted.google.com/search?hl=en&q=ga
Само споделям наблюдения.
И за да не звуча като хейтър, ето няколко смислени сайта за търсене на работа на Острова:
http://www.monster.co.uk/ - класиката
И няколко за IT:
http://www.cwjobs.co.uk/
http://www.cybercoders.com/
http://www.itjobswatch.co.uk/
Нямаше ли изискване за такива статии да се слага гриф "платено съобщение"?