Как се прави онлайн магазин
Изработката на сайт за електронна търговия може да струва на малките фирми от нищо до 10 хил. лв.
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Преди 10 или дори 5 години можеше и да си търговец без да съществуваш онлайн и това да не донесе никакви последици за продажбите ти. Днес без присъствие в мрежата все още е възможно, но в най-добрия случай означава пропуснати ползи. Бъдещето обаче идва със сигурната заявка, че да запазиш "аналоговия" стил е равностойно на харакири. В по-широк времеви хоризонт пък и идеята много търговски обекти просто да мигрират изцяло в интернет не звучи чак толкова фантастично. Кога и дали последното ще се случи за традиционните типове бизнес в търговията не е сигурно. Но при всички положения отварянето на онлайн магазин би спомогнало за продажбите на повечето видове бизнес. Възможностите да си направиш обект в мрежата са разнообразни, а инвестицията не е непосилна дори за най-малките предприемачи. Има, разбира се, и тънкости.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
41 коментара
Не е лоша статийката. Обаче не се казва най-важното - Не софтуера е проблема, не е и хостинга и домейна, а какво се продава.
Ще ми тръгне бай Хасан Кебапчията да прави виртуална дюнерджийница. А че трябва да я направи, трябва, защото ако остане "аналогов" е равнозначно на "харакири" ;-)
Проблемите са в наличностите и логистиката, а не в технологиите.
Публикувано през m.capital.bg
До коментар [#1] от "Реформиран Соросоид":
Продава се каквото се търси ....
За ги правя за 500 лева :) Поддръжката ми е 100 лева на месец :)
http://iconomicabg.blogspot.com
До като в милата ни родина, плащанията при покупка от онлайн магазин стават с наложен платеж няма да има истинска онлайин търговия. Не е трудно един пейпал всеки да си сетне и готово, така или иначе винаги може да върнеш продукта ако не ти харесва.... ама те българска му работа - да пипнем, да видим.
До коментар [#5] от "D. Bonin":
-is-awesome/
Вече има и по-големи оператори на картови плащания, които правят покупките много по-лесни от пейпал. Двете, които поддържат БГ в момента, са PayMill и Braintree (компания на PayPal, която купиха преди 2 години). Лесна и сигурна интеграция, всички "западни" възможности и удобства за плащане с карти.
Иначе ние сме големи фениве на WooCommerce - лесно и евтино се стартира онлайн магазин с нея, върви на WordPress. Повече - в блога ни: http://blog.metrilo.com/why-we-believe-woocommerce
До коментар [#1] от "Реформиран Соросоид":
Ти се шегуваш, ама дюнерите "Аладин" ползват системата на HappyBar & Grill и правят доставки с поръчка онлайн и плащане през ePay :-) Времената се менят
До коментар [#5] от "D. Bonin":
И с какво пейпал-а е по-добър от наложения платеж ? Че се връзваш с банка ??? Нали стоката все някой трябва да ти я достави - плащай на него и чиста работа.
Направих си сайта сам на Opencart. Много добра платформа за онлайн търговия и е оупънсорс. За сега не съм имал проблеми но магазина ми е малък с по-малко от 200 продукта. Има модул за PayPal плащане, даже някой е направил и модул за Борика и плащане директно с кредитна карта.
Онлайн пазаруването в България се развива. Все повече хора започват да плащат през epay или paypal, вместо с наложен платеж. Друг въпрос е, че всички ентусиасти да продават онлайн, трябва да се съобразят освен с подходящия софтуер за продажбата на продуктите им, а и с адекватните маркетингови канали за рекламата на онлайн магазина им.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.