Наследникът на Google Reader
Български разработчик на приложения се възползва от нишата, отворила се след спирането на популярното приложение през 2013 г.


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Затварянето на една врата винаги води до отварянето на друга - или поне така гласи клишето. В един конкретен случай с българско приложение, то се оказва вярно. Малко след като гигантът Google решава да спре приложението си Google Reader през 2013 г., насочено към хората, които искат по-добре да сортират потоците си от информация и медии, за една определена ниша сред интернет потребителите започва трескаво търсене на удобен заместител. И мнозина намират решение в лицето на българското Inoreader.
То се ражда, след като тогава на сцената се появява българският разработчик на приложения Йордан Йорданов, който основава фирмата "Иннолоджика". Той е разочарован от решението на Google да сложи край на Reader. "Бях дългогодишен потребител - никога не ми е било удобно да обикалям редица уебсайтове", казва специалистът. Впоследствие започва да търси заместител на приложението, но не намира добра алтернатива и решава сам да си направи такава. Йорданов, който тогава е на 29 години, се занимава с разработка на софтуер от 8 години, когато се захваща с направата на Inoreader. Първоначално прави приложението за себе си, но след това си дава сметка, че е удобен момент да атакува току-що освободена ниша - и го публикува за общо ползване.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
7 коментара
10000 платени абонати, вие сериозно ли наричате това предприятие наследник. Платения ПР го разбирам, ама някак си не звучи сериозно.
До коментар [#1] от "fio41315648":
платения ПР като гледам тука си само ти !
Вече за втори път пишете за това приложение, наистина яко лъха на ПР.
Пробвах го. За съжаление не може да стъпи и на малкия пръст на Google Reader. Има още мноооооого работа по него. Само с ПР не става.
До коментар [#2] от "lekia":
Я вземете погледнете истинския наследник на google reader https://feedly.com/
Верно не спирате да се лансирате, дори не е трудно да се разбере, че сте от Иннолоджика lekia => http://facebook.com/lekia => http://innologica.com/team/nikola-kostadinov/ ставате за смях!
Гледам и не вярвам колко злобари има само тука. Не разбирам по какъв начин фийдли е по добър от нашия продукт но и като гледам какви сте разбирачи не искам да знам. Инорийдъра има доста повече възможности от фийдли, просто има много по малко реклама и не се "лансираме" нито пък крием от къде сме и кои сме.
ми факта, че сия статия иде 4 години след като е била актуална кво да говори...?
верно е, че имаше проблем, и аз го имах и не харесвах фидли и ми беше терсене, ма свикнах и зе да ми харесва даже... ако сега некой се надява да ме отвикне и ръгна да си сменям ридара от едничек гол патриотизъм, да ме извинява, ма е малко тулейт... :)
До коментар [#5] от "lekia":
Ами именно, защото не разбирате или не щете да разберете защо някой продукт е по-добър от вашия, ви кара да тъпчете на едно място и да не се развивате. Тропайте си там с краче и се инатете и продължавайте да си мислите, че сте най-велики. Тествах го вашия продукт, определено не бих го ползвала. Ако надвиете над ината си може да да ви пиша какво и защо не ми допада. Фийдбак от истински тестер и фен на някогашния Google Reader.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.