Опитай по-дигитално
Colibra разработва платформа, базирана на блокчейн, която прави по-лесна и прозрачна обработката на искове


Пламена Кацарова

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
На ски почивка сте в швейцарските Алпи, но падате и чупите крака си. Имате медицинска застраховка, която да възстанови тези непредвидени разходи, но се сблъсквате с трудности при получаването на обезщетението. Вариант за решение е брокерът, който се явява като агент на клиента. Недостатъците на тази балансираща страна обаче са два – фактът, че тя работи офлайн, и високата цена за услугите й. Около 30% от премията, която потребителят получава от застрахователя, отива за брокера, твърди Мирослав Запорожанов.
Затова той и двамата му партньори Калоян Георгиев и Иван Беломорски решават да създадат застрахователната платформа Colibra. Преди две години тримата основават стартиращата компания INSA, която е регистрирана в Малта, с идеята да разработят технология, която, от една страна, да оптимизира процеса на продажба, а от друга, да решава конфликта между застраховател и застрахован.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Към редакцията на "КАПИТАЛ":
Как да ви харесам , като сте отрязали главата на този млад човек! Дори имената сте им разменили!
Процент от обезщетението отивал за брокера??!!???
Я пак...
Няма брокер, който да си позволи да вземе процент от обезщетението от клиент!
Възнаграждението на брокера е включено в премията.
Ако господина твърди това, явно или не е запознат или лъже, за да даде тласък на бизнеса си...
До коментар [#2] от "Кирето":
По вероятно е редакцията да е цитирала грешно, което редовно правят. На сайта на Colibra пише, че брокера получава от премията, а не от обезщетението, което вече е вярно.
Всъщност мисля, че вече са направили корекция, защото аз не го виждам този текст повече.
Уважаеми надъхани пичове. Искам най-откровено да Ви заявя, че този Ваш продукт е обречен на фалит. Продавайте го на някой глупав инвеститор докато е време, защото няма да изкарате дълго.
Имате ли си на идея как изобщо се събират пари от авиокомпании. Всяка една ще Ви иска различен набор от документи, които с платформичката ви, Вие не сте в състояние да съберете. Също така записвайки се във сайта Ви, повечето клиенти ще си търсят и правата пред авиокомпаниите, независимо, че уж сте ги отказали от това тяхно право. Тогава ще срещнете отказ за плащане. Не забравяйте и, че половината от авиокомпаниите плащат директно на клиент, пък Вие ги съдете после ако имате топки и адвокати, че не искат да Ви платят. Като съберете 500 отказа и 500 дела ще се озъбите, щото тая работа не е като оная работа.
На практика ще се говори за Вас докато много докато не дадете 20 000 евро на клиентите ви и после като имате възвращаемост 0, ще се откажете. Защото освен маркетинг , луди идеи и тн, трябва и опит. Това, че сте копирали в сайта си правата на пътниците всеки може да го направи. Пуснете един иск срещу някоя авиокомпания и после чакайте...
Успех
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.