Пчели дронове
Белгийската компания BeeOdiversity прави биомониторинг на региони в Европа и САЩ, като анализира прашеца на пчелите


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
- Белгийската компания BeeOdiversity прави биомониторинг на региони в Европа и САЩ, като анализира прашеца на пчелите.
- Инструментът дава данни за евентуални замърсявания и за биоразнообразието и помага да се вземат мерки.
- Съоснователите Майкъл ван Кътсем и д-р Ким Нгуен планират скоро да предложат решения на още два континента.
"Обичаме да казваме, че сме най-големият работодател в света, защото имаме повече от 12 млн. служители." Съоснователят и главен изпълнителен директор на белгийската компания BeeOdiversity Майкъл ван Кътсем нарича така пчелите в стотиците кошери в 11 държави, които "работят" като естествени дронове и заедно с прашеца събират ценна информация за замърсяванията във въздуха и почвата, както и за ДНК-то на самите растения. Това позволява на клиентите - общински власти и компании, да получат точна картина на екологичното състояние и биоразнообразието в своя регион. А заедно с партньора си д-р Ким Нгуен, който от години проучва проблема с намаляването на пчелите, двамата предлагат и решения, когато трябва да се вземат мерки.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Това рекламна статия ли е? Влязох в сайта на компанията но освен лъскав PR друго не видях. Идеята е интересна но с това сякаш се изчерпват хубавите неща. Всички тези замърсители, дето са преписани от Википедия, имат различно натрупване и разграждане в растенията и прашеца на пчелите и едното не е критерий за другото. За всеки има стандарти за измерване и те не се покриват с 1-2 грама прашец. Това е много специфична област, а в тази фирма няма нито един специалист в нея. Кой точно прави измерванията и как? Защо ли няма нито един отчет, поне за пример. Кой точно и как идентифицира полените на растенията в прашеца. Това не става както е показано на шарените картинки - с микроскоп. Ако не знаят как се прави какво изобщо рекламират. Абе това си мирише много яко на измама!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.