Tickеy е победител в националния кръг на състезанието Seedstars World

Голямата награда е финансиране в размер на 500 хил. долара

Българският победител разработва система за електронни билети за градския транспорт    ©  Seedstars
Бюлетин Моят Капитал Моят Капитал

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.

Зa пръв път България е част от международното предприемаческо състезание Seedstars World, което има за цел да отличи най-добрите стартиращи компании в света. Нa 10 юли общо 12 български стартъпа се състезаваха за място на финала на надпреварата, който ще се проведе през март 2016 г. в Швейцария. Жури, съставено от специалисти в областта на стартиращия бизнес, избра компанията, разработваща електронни билети за градския транспорт, Tickey да представи България на големия финал, където ще се съревновава за финансиране до 500 хил. долара в капиталови инвестиции.

Seedstars World се провежда за трета поредна година, като този път обхваща повече от 50 държави. В продължение на 7 месеца основателите на състезанието организират събития във всяка от тях, за да изберат най-добрите международни проекти, които ще бъдат представени на финала през март следващата година. В Швейцария инвеститори, ментори и предприемачи ще изберат 10 стартъпа полуфиналисти, а три от тях ще получат финансиране до 500 хил. долара.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.