Българският стартъп SpeediFly получи 300 хил. евро финансиране от чешки инвеститор
Със средствата компанията ще разшири екипа от разработчици в България и ще навлезе на нови пазари


Деница Симеонова

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Стартиращата компания SpeediFly получи 308 хил. евро финансиране от чешкия акселератор StartupYard и частния инвеститор Петър Замечник. Чрез разработената онлайн платформа българската фирма цели да заеме място на пазара на групови пътувания в последния момент. Само в Обединеното кралство компанията счита, че е налице неизползван потенциал от 10.2 млрд. евро за полети в последната минута. В допълнение 56% от европейските търсения за резервации в последния момент са за групи от три или повече души, а нито една от основните метатърсачки не специализира в групови резервации, социални функции или споделени плащания.
Инвестицията, която SpeediFly получава след участието в програмата на акселератора, ще бъде използвана за пускането на платформата на няколко европейски пазара - Мадрид, Париж, Амстердам и Берлин. Към момента SpeediFly е в затворена Beta-версия и е достъпна само за 100 души в Лондон, откъдето ще работят и двама от основателите. Очаква се платформата да е достъпна в България през октомври. "Междувременно планираме разширяване на техническия екип, базиран в България", разказва главният технически директор Захари Дичев.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
6 коментара
Бизнеса изглежда доста интересен! Добра новина, че са получили финансиране! От моя опит тези ceed rounds дават малко ресурс. По-добре е екипът да стиска зъби още 1 година, да се опита да докаже бизнес модела чрез boot-strapping и след това да отиде направо на growth round от поне 1-2мил евро за турбо фазата. 308хил евро просто не знам за какво ще стигнат при положение, че компанията трябва бързо да си изгради пазарни позиции. "Постепенното развитие" също е грешната нагласа към начина на разтеж. Докато един старт-ъп се развива "постепенно" друг вече е копирал идеята и се развива "бурно" Пожелавам успех на екипа!
Снимката ми напомня на 1 незабравимо изпълнение на "Момчешки свят"
https://www.youtube.com/watch?v=uoymu1_CsmQ
До коментар [#1] от "carlos":
... няма техник сред основателите. Затова не могат да стискат зъбки още една година. Щото трябва да плащат на програмисти, пък прекрачвайки бетата нещата стават дебели и им се свиди инвестицията да е от тях си. С пай-чартове и картинки не е лесно да правиш технологичен стартъп.
Браво и успех!
До коментар [#1] от "carlos":
Това с копиране на идеята доста ме съмнява. Да копираш идеята е възможно но да направиш свестен и успешен продукт от нея не е толкова лесно.
До коментар [#3] от "znb53391499":
А без пай чартове, пък е направо невъзможно да правиш успешен стартъп. Може да си най-добрият архитект, механик или програмист, но ако не разбираш от бизнес и стратегия си оставаш просто добър занаятчия...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.