Imagga е сред най-добрите стартиращи компании в Централна и Източна Европа
Това е първото отличие на български стартъп в традиционната международна надпревара


Деница Симеонова

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Най-добрите стартиращи компании в Централна и Източна Европа бяха наградени на Central European Startup Awards (CESA) в четвъртък в Любляна, Словения. Централноевропейският финал e един от четирите регионални етапа, част от Global Startup Awards, а за пръв път в историята на събитието награда печели и българска стартираща компания. Стартъпът Imagga, който разработва платформа за анализ и организиране на изображения, е победител в категорията "Най-добра стартираща компания, разработваща изкуствен интелект" (виж карето). Компанията е преборила конкуренцията на девет други държави в региона - Полша, Чехия, Сърбия, Словения, Словакия, Хърватия, Aвстрия, Румъния и Унгария.
Инициативата се провежда от 2014 г., като цели да се събере най-добрите от най-добрите в стартъп общността в тази част на континента. Амбицията на CESA е да награди, стимулира и вдъхнови предприемачите, като в същото време обедини и компаниите, инвеститорите и всички останали участници в екосистемата. Регионалното състезание се провежда в два кръга, като започва с обявяване на победителите на национално ниво. Българският финал, на който бяха отличени най-добрите стартиращи фирми в страната, се проведе на 14 ноември в "София тех парк" и беше организиран от Асоциацията на българските лидери и предприемачи (ABLE).
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Имагга са създадени през 2008 година. Какъв стартап е това - осем-годишен?!
Ако това беше успехът на реално сформиран наскоро екип, щях да го аплодирам. Но да се сравнява разработвана над 8 години технология с опитите на реални стартап компании на по няколко месеца е не само несправедливо, а дори срамно.
През 2014 се създава ново дружество - Имагга Технолоджис, за да вземе пари от Launch hub... И въпреки "менторската " подкрепа на "акселератора" досега Имагга генерира само загуби - от над 130 хил.лв. на година, при задължения от над 200 хил.
За какви успехи, за какво ниво на мениджмънт и за какъв бизнес модел говорим въобще...
Ако това е най-добрата ИТ стартираща компания ... имаме сериозен проблем.
До коментар [#1] от "venture_capital":
nition
ans.html
n-records-first-profitable-year-in-its-history.htm l
1) https://en.wikipedia.org/wiki/Startup_company#Defi
2) http://www.inc.com/alan-spoon/what-pivot-really-me
3) http://www.computerworld.com/article/2575106/amazo
П.С.: Поканиха ни да участваме, защото явно отговаряме на критериите им. Не сме искали да отнемаме ничия възможност :)
Поздравления на целия екип на Imagga!
До коментар [#1] от "venture_capital":
Това е едно от малкото бижута, които блести на международната сцена с истинска светлина. Нека да му се порадваме, докато все още има трудолюбиви и предприемчиви българи да славят името на държавата ни с подобни инициативи. Идеята зад този проект е истинска и не е "лапни-паричка" като останалите проекти-еднодневки, които кандидатстват за финансиране от акселераторите, само за да усвоят някакви пари.
Създателят на Imagga - Георги Къдрев е един сериозен, интелигентен и амбициозен професионалист. Човек с идеи и мотивация да ги реализира.
Но да, в България сме свикнали хора, които получават финансиране да са схемаджии, да са корумпирани и откровено да са измамници. Нормално - това е 99% от реалността в момента в родината ни. Само че Imagga е точната противоположност на това!
Екипът на "Rent for real" им желае успех в развитието и дано скоро станат един от основните стълбове на IT индустрията в България.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.