

Всяка седмица получавайте най-важното и интересно от ритейл сектора във вашата поща
Прилича на съвсем истински, обикновен магазин. Има разнообразие от цветове и размери, старателно подредени и декорирани. Вътре е светло и уютно, има цветя и свежа музика. Всяка дреха носи логото на Tommy Hilfiger и етикет. Но не с една, а с две цени. Първата е задраскана, а втората е с около 70% по-ниска от първата. Новият аутлет магазин на Tommy Hilfiger се намира в Sofia Outlet Center, на втория етаж, точно срещу ескалатора. Той отвори врати в петък. В центъра, който се намира в покрайнините на София, ще има още над 50 световни марки, някои от които непознати на българския пазар. С тях смело може да се каже, че влиза новата вълна в търговията с облекла - аутлет молът.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
62 коментара
Стари дрехи продавааам.
наречете ме параноик, но като познавам нагласите на българския "предприемач" и как тези нагласи някак си биват прихванати от чуждите предприемачи, как да разбера, че не ми продават в тези аутлети стоки, напазарувани в Одрин, капалъ-чарши и др. близки и не толкова дестинации?
питам си риторично де... :)
Аутлетите ни с цени на бутици
Тениска на "Бенетон" струва 2 евро в Рим и 42 лв. в София
Българите станаха канарчетата на Европа. Защото у нас купуваме най-скъпо дрехи и обувки от известни марки. Това е причината търговските центрове да никнат като гъби в разгара на кризата. Блузка или дънки, които в Лондон и Рим може да се намерят за 5-10 евро, в София са до 10 пъти по-скъпи, показва разходка из родните бутици. Дори аутлетите ни продават на неколкократно по-високи цени, отколкото марковите магазини в старите европейски столици.
в."Стандарт"
Контейнерът стока с марката Х. пристига от Китай в Хамбург. Там го поема дистрибуторът за Европа със седалище Франкфурт. Той заделя 6 палета от контейнера за дистрибутора за Източна Европа, със седалище Виена. Той пък заделя 1 пале от тях за дистрибутора за Балканите, който е със седалище в Словения или Гърция. Последният опакова по 6 парцалки в плик и ги разпраща с DHL на България, Румъния, Сърбия, Македония, Албания. Като пристигнат в София, дистрибуторът за България праща по Еконт експрес по 2 бройки от тях в моловете в София, Пловдив и Варна. С такава мощна логистична верига не се и учудвам, че Илиенци успя да надживее инвазията на какви ли не молове, вериги и модни марки. Още повече, когато си видял същата стока някъде по Европа или Ebay на 1/3 цена.
До коментар [#3] от "Балък Далаверски":
Napalno podkrepqm va6ata teza.Jiveq v London i kogato se pribera v Sofiq sum dosta izumen ot cenite na taka nare4enite "markovi drehi" koito sa v pati po skupi,da ne govorim ,4e stari kolekcii se prodavat na cenite na novi.
къде ги видяхте тези тениски на Бенетон по 2 евро..
Аз уж в Италия живея, но на намаления Бенетон максимум да свалят до 5 евро някоя парцалива сблузка в някой кош до входа ... тази година правят макс. намаление 50% ,тоест, една блузка от 60 евро става 30 и то в края на периода на разпродажбите, досега бяха макс. 30%. Явно различни Бенетони посещаваме ...
Вижте какво е истенски аутлет. http://dancho.net/index.php/2009/04/16/koy-ne-znay -tk-maxx-koy-ne-e-chuval-za-tyah/
6,
Не знам за намаленията, но явно хората говорят за последните разпродажби на края на сезона или за аутлетите. В България ще ти кажа парадокс- блуза Найк с цена в ТЕХЕН ФИРМЕН ГОЛЯМ(с всички табели на марката, само тя да е в магазина и т.н.) аутлет 90лв. Махаш лепенката на аутлета, виждаш последна цена от намаление в нормалния магазин 60лв, незадраскана ок. 100лв. Махаш тая задраскана цена и етикетната отпечатана на самия етикет е 35 евро. В същия магазин имах друга изненада- гледах за маратонки за малкия- тогава бебешки за 6 месечно момче. Цените бяха по 100-150лв. В магазина на Пума нов модел беше от 80 до 150лв за най-скъпите, Адидас и Найк нови пак бяха горе-долу по толкова. Ами, нещо е крив тук този бизнес.
Наскоро гледах в аутлет чанта- намалена за самия аутлет беше с нова цена 49лв. Етикетната отпреди 2-3 години, пак отпечата на етикета- 40 евро. Преди намаление в нашия магазин старата стока е била на едно 70-80лв(Тоя път нямаше стари стикери освен огромната табела отпред за 50% намаление.), т.е. като за нова колекция в ЕС. Е, това е българското безумие наред с разните ментета, дето се въртят- уж е на някоя марка, а се купува от турски битаци.
" Специални аутлет колекции" (виж втората снимка)
Аутлет магазин не беше ли концепция за продажба на ве4е залежала и леко демодирана стока? Без гаранция за нали4ност на бройки и номера?
Ако цените не са изгодни, ако липсват номера, ако качеството е по-лошо от други дрехи на същата марка, то - "Всяко чудо за три дни".
Според моя опит двата мола в Соф. център са пълни предимно с ученици след часовете, т.е. многото хора по коридорите не значат голям оборот. Тук явно поради отдалечеността ще има по-спокойни моменти.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.