По-добрите данни за промишлеността в САЩ подкрепиха нефта
Цените на петрола ще зависят от данните за запасите в страната


Ивана Петрова

Всяка седмица получавайте най-важното и интересно от ритейл сектора във вашата поща
Цените на петрола се движеха близо до най-високата си стойност за последната седмица заради данните за подобрение в промишлеността на САЩ, съобщава Bloomberg. Производственият индекс на Института за управление на доставките е нараснал до 51.5 пункта през септември в сравнение с 49.6 пункта месец по-рано. Стойност над 50 пункта е индикатор за ръст на производството. Това е и първият ръст от четири месеца насам, което подкрепи цените на нефта. Натиск върху фючърсите се очаква да окажат предстоящите данни за запасите на петрол в страната от два източника. Анализатори считат, че статистиката ще покаже ръст на наличностите на нефт и понижение на тези от бензин и дизел.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.