Защо се бави бързият интернет
Въпреки сравнително добрите резултати България е в дъното на европейските класации
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Какво е Broadband
Broadband, или широколентов достъп до интернет, според инициаторите на "ITC Broadband платформа" e "общоприет термин за бърза връзка към интернет, обикновено със скорост над 256 килобита/сек., въпреки че конкретните стойности за сваляне и качване на информация варират". Извън България обаче има и други тълкувания. В Канада например за бърз интернет се води такъв със скорост над 1.5 мегабита/сек., а според Международната телекомуникационна организация ITU broadband-ът започва от 2 мегабита/сек. нагоре.Как се зароди идеята в България
През 2006 г. по идея на Мобилтел, представлявана от главния изпълнителен директор Йосиф Винацер, водещи технологични и телекомуникационни компании създават "ITC Broadband платформа за България". В нея участват Alcatel, БТК, "Евроком Кабел", Siemens, Microsoft, Ericsson, HP България и др. Подкрепа за проекта осигуряват Държавната агенция за информационни технологии и съобщения (ДАИТС), Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ), Българският ИКТ клъстър и Комисията за регулиране на съобщенията (КРС).България изостава след Румъния при телекомуникационните технологии. Сега е моментът да се предприемат действия. При това спешни."
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
22 коментара
лековато ми се струва. сравняваме България с Исландия, която има 300 000 жители или Холандия с 40 000 кв. км., още повече като става дума за широколентов Интернет. Айде сравнете с Гърция примерно или Унгария?
Просто опит да си напълнят джобчето някои фирми с тази инициатива. Такива, които не са успели да се преборят за крайният клиент. За кварталните LAN доставчици не е никакъв проблем да ти осигурят каквато си искаш скорост. За каквото си плащаш това получаваш. Аз например на най-икономичната тарифа 28 лв. месечно получавам международнd скорост 384 KB/s (килобайта/сек) и българска скорост 5-6 MB/s. Повече не ми е необходима но ако някой иска повече просто минава на по-горната тарифа. И това без никакви бюрократи които да разпределят фондове /естествено към джоба си/.
Абсолютно изсислена инициатива, само не знам каква е ангажираността на "Икономедия" в нея???
Луди ли сте да казвате че лан мрежите са само в селата и малките градове.Аз живея в София и почти не познавам хора които да не ползват лан доставчик на интернет.Причината е много проста лан доставчиците предлагат изключителна гъвкавост ако реша утре мога да си спра интернета , ако пък реша от утре мога да мина на план с по-висока скорост и така.Напротив бтк е по-силна в малките градове и села защото там има по-малка конкуренция.
LAN-доставчицие дават по-добър интернет от БТК ADSL и от кабелните телевизии и то на по-ниска цена.
И обикновено нелегално....
официално може би не, но неофициално в bg имаме невероятно количество и-нет трафик. вярно, че сигурно 90% от него са bg ресурси, но и те са и-нет
То на много места го няма бавния дори , пък какво остава за бързия. А за БТК и без пари не искам да чуя. По смотана фирма няма в България. Пълни мошенници.
Taka ce pravi..... http://www.mdaar.government.bg/docs/documentacija_ Internet_ISEP_07.04.2007.pdf
никакво БТК няма по глупава фирма и аз съм на LAN доставчик и нямам проблеми и скоростта е много по добра от БТК
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.