// K2: Бизнесът / Технологии
Цунами в пощата
Как да обявим "тотална война" на досадните рекламни мейли
По подобен начин действа и напастта, наречена спам. От itsecurity.com изчисляват годишните разходи за защита срещу интернет бедствието на $5 млрд. В същото време огромното мнозинство компютърни вируси се разпространява в мрежата чрез зловредните съобщения в електронната поща. Глобалната чума е доходоносно средство и за многобройните спамъри, занимаващи се с кражба на лични данни, като номера на банкови сметки и кредитни карти например. Те се възползват в максимална степен от пробиви в сигурността на личния ви софтуер като операционна система, firewall програми, дори антивирусни пакети. Често самите потребители, докато сърфират, несъзнателно оставят "следи" и така се превръщат в лесна мишена за ловките спамъри, които ги засипват с нежелани мейли. Крайният резултат е същинско цунами от никому ненужни съобщения, които, веднъж отворени, могат да превърнат работата ви пред компютъра в ад.
Регистрирайте няколко електронни пощи
и ползвайте тях - така личната ви кутия ще бъде по-защитена срещу евентуална спам вълна. При създаването на нови мейл акаунти въвеждайте дълги и сложни имена, по възможност с цифри. По този начин максимално поставяте на изпитание въображението на спамъра, опитващ се да атакува пощенската ви кутия, налучквайки мейла ви. Желателно е все пак избраното потребителско име да не затруднява и вашия интелект. Ще намалите уязвимостта на компютъра си и ако периодично изтривате ненужните данни, натрупали се, докато сърфирате в интернет. За тази цел ви препоръчваме програмката Disk Cleaner, която бързо ще изтреби ненужната информация от харддисковете ви.
Също така веднъж седмично обновявайте своята операционна система и задължителната в наши дни антивирусна програма. Една стъпка пред спамърите е инсталирането на филтър, като например високоефективния POPFile. Той сортира новопостъпилата кореспонденция и при наличие на спам минава в унищожителен режим.
Още по-безмилостни към онлайн боклука са платените програми, които разпознават и изтриват до 98% от получените рекламни съобщения. Такъв софтуерен боец може да откриете на www.barracudanetworks.com.
Посочените стъпки ще намалят до минимум уязвимостта на вашата електронна поща. Не забравяйте обаче, че спамърите също се развиват, стават все по-изобретателни и само изчакват да сгрешите.

Предприятието е второто на групата в Европа, което въведе системи за оптимизация на производството
8 дек 2019, 3737 прочитания

Частната космическа компания изведе микросателити в орбита за десети пореден път
6 дек 2019, 2230 прочитания
11 дек 2019, 9613 прочитания
11 дек 2019, 1192 прочитания
11 дек 2019, 1156 прочитания
11 дек 2019, 829 прочитания
11 дек 2019, 655 прочитания
Неприкосновеността на потребителските данни буди все повече притеснения