

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Компютрите на Apple са емблематични със своята висока цена. След представянето на последните модели лаптопи тази седмица картинката остава същата.
Най-евтиният модел от серията MacBook започва от $1000. Той е снабден с 13.3-инчов екран, двуядрен процесор на Intel, 1 гигабайт оперативна памет и 120 GB харддиск. Нагоре по ценовата стълбица е лаптоп отново с 13.3-инчов дисплей за $1300. Този модел преносим компютър разполага с два пъти повече RAM памет и твърд диск със 160 GB. Тънкият MacBook Air,, представен в началото на тази година, също е минал през фейслифт. Обемът на твърдия му диск е увеличен до 120 GB. Цената му остава $1800. За същите пари може да си вземете 4 бройки от минилаптопа Lenovo S10s и да ви останат пари... Най-скъпият модел е MacBook Pro със 17-инчов дисплей, който ще струва $2800. Той ще се продава с 320 GB харддиск и 4GB RAM памет.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
е той Стиви Джобс така или иначе е вече старец, нема да е вечно на работа.
Иначе не е вярно, че няма голяма промяна при буците - тя се състои в това, че вече са алуминиеви , при това по уникална технология. Това означава:
- изключителна здравина, цената на макбук още повече си заслужава вече, защото още по-дълго може да се ползва компютъра
- по-лек заради новата технология на производство на алуминиевата кутия
- алуминият е много добър проводник, така че топлината се разнася много по-лесно, което, заедно с лед дисплейте означава още по-малка консумация на ток (област, в която епъл и до сега е две обиколки пред останалите). Батерията на новите буци е с 30-40% по-малка
За разлика от Air , където промените бяха по-външни, този път промените са малко по-скрити, но ще са изключително полезни в дългосрочен план. Новият макбук с лекота може да изкара над 5 години в производство (конкурентите правят по 1-2 години с мъка!), а това означава много печалба - колкото повече произвеждаш, толкова по-евтино ти е. Не случайно имено 4 годишния бял макбук носи най-много пари.
Съгласна с предишния коментар, с едно дребно изключение: сервизът в България е истински кошмар, чака се с месеци за елементарни компоненти, което - при наличието на едни от най-високите цени за хардуер в Европа - прави притежанието, било и на алуминиев бук, истински лукс.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.