

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
"Две пуйки не правят един орел."
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
21 коментара
"Две пуйки не правят един орел."
Но два орела често правят една пуйка!
:-)
Типичен синдром на леко застаряващи, консервативни компании, които вече не създават развитието, а се опитват да го следват със закъснение. Безуспешно ...
От кога микромеките и "евтино" могат да се използват заедно.
Ще поживеем ще видим. Странно решение на нокиа. Да зарежеш всички смои ОС, да зарежеш интел и да вземеш джама.... Те си знаят.
Статията малко страда от фактологични неточности.
В момента Apple напълно притежава високия сегмент. Ако някой има парите, си купува iPhone. Точка. Ако има някакви маргинални изключения, те са пренебрежими.
Android-ните устройства от своя страна владеят средния сегмент. Напълно. Нарочно или поради неспособност, те не конкурират Apple, а се опитват срещу по-малко пари да предложат подобно изживяване. Така че ако Apple излезе с телефон среден клас, ще се изправят именно срещу Android-ите - Samsung, HTC и т.н.
Къде е Nokia? Ами никъде. За тях останаха само най евтините телефони, където се конкурират с куп китайски no-name производители. Следващата стъпка нищо чудно да беше пълно напускане на пазара. Предложенията им от уж среден клас са напълно неадекватни - нямат нито свястна ОС, нито приложения. Така че ходът им е логичен - те са с гръб към стената и нямат никакъв избор. Алтернативата е напускане на пазара.
Кой пропуснах? BlackBerry? Те са Nokia-та на 2014-та. Незнайно защо си мислят че бизнесмените не искат добри смартфони и приложения, но бъркат и то много. Вече имам примери за компани, които купуват iPhone, ако могат да си го позволят. И ако не им се дават пари - тогава BlackBerry. Много губеща позиция за последните.
Публикувано през m.capital.bg
Към продуктите на Майкрософт негативно отношение имат само технически неграмотните.
До коментар [#4] от "enterfornone":
Донякъде си прав, донякъде. Аз мога да си купя iPhone, но си купих N8. Колегата ми си купи ябълката, така че имам възможност да сравнявам. Теоретино нокията е по-добра. С по-добра камера, флаш, хдми изход, карта памет, usb. Друг е въпросът в ежедневието кое ти липсва. Точно в ежедневната работа - разговори, камерата, календара и особено подръжката на кирилица нокиата е по-добра. Има ужасен браузер (всички чакаме пр2.0), но операта компенсира. Ябълката е със страшна графика, страшно сафари, страшна лекота на работа и страшна гъзария.
До коментар [#5] от "anonimen":
Най-доброто, което мога да кажа за продуктите на Microsoft е, че горе-долу стават, ако нямаш сериозни изисквания и не се притесняваш да оставиш бъдещето си в чужди ръце.
Което, от друга страна е гледната точка на средния данъкоплатец и обяснява успеха на Microsoft през 90-те и първите няколко години след 2000.
Когато има жизнеспособни алтернативи, обаче, хората се замислят. Особено, ако тези алтернативи дават свобода и качество. Nokia имаха шанса да дадат и двете. И именно отказването от тези параметри е смъртният им грях в моите очи.
Защото колкото и да могат да влияят върху платформата на Microsoft, политиката на Nokia ще продължи да се определя от Elop - тоест, от Microsoft. Инженерите на Nokia вече ще бъдат просто технически изпълнители, от които не зависят управленските решения.
Microsoft винаги са имали добри инженери. В крайна сметка, точно благодарение на тези хора продуктите им работят. Проблемът е в ценностите на компанията, които определят принципното качество на продукта - и тези ценности се определят висшия мениджмънт. Който сега ще определя ценностите и на Nokia.
Честито.
"Android... преди 3 години... По онова време обаче подобно решение взе не Nokia, а все още никому неизвестния тайвански производител HTC."
Абе, понякога се чудя: откъде ги преписвате тия глупости?
Още преди 7-8 години HTC (тогава Qtek) произвеждаха популярния тогава iPaq модел на Compaq. През 2005 вече бяха лидер в производството на смартфони с Windows Mobile. Още тогава пазарният им дял нарастваше в пъти, затова бяха обявени сред 3-те най-бързо развиващи се ИТ компании. През 2006 първите модели с марката HTC активно се обсъждаха по българските форуми. Тогава само за 6 месеца продадоха по света 2 милиона бройки от новия си модела HTC Touch. Същата година (2007) "никому неизвестните" бяха поканени да развиват Android, като основат Open Handset Alliance, наравно с фирми като Google, Motorola, Samsung, LG, Intel, Nvidia, Texas Instruments, eBay, T-mobile и още двайсетина по-неизвестни у нас.
Да не би да икономисвате от Интернет, та не можете да си проверите спомените?
Според NYT, Апъл може да пуснат по-евтин телефон (макар, че се съмнявам), но той определено няма да е по-малък. И N97 е кодовото име на CDMA iPhone-a.
И все пак в момента Андроид (средният клас) поддържа вече Flash, докато IPhone (високият клас) все още не може.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход