Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Съвсем скоро отличниците вече няма да се познават по огромните чанти, препълнени учебници и тетрадки. Отличителният им белег вероятно ще е броят на домашни работи, споделени в училищната мрежа, и "харесаните" от съучениците и учителите есета, качени онлайн. Причината е, че мобилните и интернет технологии навлизат с все по-бързи темпове в образованието и сме на прага на революционна промяна. Това, за съжаление, все още не се отнася за България, където дори достъпът до интернет в училищата е под въпрос. Говорим за САЩ, откъдето по всяка вероятност ще тръгне дигиталната образователна революция. Освен всичко друго тя ще създаде и пазар за милиарди за производителите на дигитални учебници.
Едва ли са много хората, които все още се съмняват, че учениците първи ще започнат да използват таблети и други мобилни устройства, а учебниците им ще бъдат изцяло електронни. Въпросът е кога това ще се случи, а отговорът започва да придобива все по-категоричен: скоро. Пазарният бум на смартфоните, таблетите и електронните четци, намаляващата им цена и развитието на социалните медии и интернет технологии, са основният двигател на промяната. В дългосрочен план дигиталните учебници ще спестят много пари, защото ще са значително по-евтини от хартиените, които се налага да се препечатват и осъвременяват през няколко години.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
26 коментара
http://www.capital.bg/interaktiv/kauzi/933474_refo rma_chrez_cifrovizaciia_na_obrazovanieto_ot_purvi/
Мисля, че таблетите ще навлязат първо в университетите и много по-късно в училищата.
До коментар [#2] от "|":
Така мислиш, защото си сигурен, че никога няма да се направят учебниците в подходяща форма или има някаква друга причина?
До коментар [#3] от "ju.li":
Така мисля, защото студентите са по-внимателни към хардуера и по-платежоспособни.
До коментар [#4] от "|":
Хардуера е на цената на един комплект учебници, а децата и сега разполагат и боравят с ПСП, тъч скриин телефони, лаптопи, но просто няма софтуер с училищно съдържание.
И едно уточнение: всичките тези предмети децата ми редовно ги носят в училище и все още са здрави, но ги използват само за игри.
До коментар [#5] от "ju.li":
Хардуера определено не е на цената на комплект учебници. Защото трябва да сравняваш цената на хардуера с цената на _хартията_ на учебниците, а не целите учебници.
До коментар [#6] от "|":
Значи идеята, все пак е учебното съдържание да е само на хартия?!?
production costът на хардуера само 300 кинта
Публикувано през m.capital.bg
но употребата в училище иска освен учебници даскаля дето знаят квой туй...
Публикувано през m.capital.bg
До коментар [#7] от "ju.li":
Идеята е, че не правиш разлика между цена на текста върху хартията и цена на учебника като цяло.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.