Образование от бъдещето
Интернет порталът Khan Academy, който преподава чрез YouTube, получи 5 млн. долара, за да построи свое училище
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
"Хората все още не осъзнават, че онлайн видеото по заявка е поне толкова важно, колкото изобретяването на печатарската преса или дори писането. Това наистина ще промени начина, по който хората общуват и учат."
Това споделя основателят на Khan Academy Салман Кан пред "Капитал" през декември 2010 г. След като започва своя кръстоносен поход за революционна промяна на образователната система, магистърът от "Харвард" и Масачузетския технологичен институт успява да привлече вниманието на технологичния гигант Google и дори на основателя на Microsoft Бил Гейтс.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
16 коментара
Много полезно. Защо нямаше такива неща по мое време :)
Мрежата е средство,каквото и печатарската машина на Гутенберг не е била.Просто защото сме съвременници,не го осъзнаваме напълно.За добро или зло,света ще се промени и се променя драстично,благодарение на световната мрежа.
Интерсно ама кой ще отговаря на въпросите на неразбралите. И как ще засилиш интереса на геймъра към това. Има още много да се направи.
Сайтът е страхотен!
Оплачете се в Европейската Комисия за картел: [email protected] Може ли някой да каже защо цените на мобилен интернет са сред най-високите в страна с ниски доходи?
...Мобилният интернет е сред основните развития в света, а това го възпрепиятства? Няма тарифи между мобилните оператори, остава да е картел!
КРС е нормално да мълчи, но защо ги прикрива ЕК. В европа при над 2 пъти повече доходи - по-ниски цени?
компания мобилен интернет БВП/човек ЕС=100
Водафон 5.00 паунда/ 500 МБ // БВП/човекЕС:ВБ=100: 114
Мтел 19.90 лева / 512 МБ // БВП/човек ЕС:БГ=100: 44
Глобул 14.90 лева / 512 МБ // БВП/човек ЕС:БГ=100: 44
До коментар [#3] от "drago":
Така наречените Тутори ще отговарят на въпросите. В сайта това са учители, родители или роднини(например), които са се регистрирали, за да отговарят на въпроси и да следят обучението на някое дете или група от деца.
Колкото до българската Кан Академията: тя тепърва се изгражда и се нуждае от още доста доброволци, за да бъде завършена до Октомври 2012г.
Който смята, че може да отдели време: http://khanacademybulgaria.wordpress.com/zaprevod/
Или да ми пише директно на [email protected] и аз ще го упътя.
има потенциал в идеята :)
Със задълбочаването на кризата в обществото и засилването на сектантските настроения в САЩ нараства броя на децата обучавани по домовете, оттам и необходимостта от подобни системи. Рекламата на организацията на С. Хан на страниците на Капитал далеч не означава че това е единствената система, още повече при това финансиране, това е една експертна система. Практически повечето колежи и университети имат он-лайн програми (м/у другото, в бележката си Подготовка за Изпите авторите допускат неточности - SAT е една от приетите тестови системи , GMAT е за магистерски или докторски програми в областта на бизнеса, но за подобно ниво по икономика например обикновено се изисква GRE , за право LSAT и т.н.). Аз лично смятам, че обществото трябва да развива и поддържа държавно-обществените учебни заведения като основна институция - да не забравяме че социализацията е също важен компонент на гражданското общество.
Аре сега сички даскалчета дето захлебват от преподаване на частни уроци и дерат по 3 кожи от родителите, да започват да ронят сълзи!
До коментар [#5] от "georgi2025":
Отговорът е простичък - при два пъти по-високи доходи потребяваш два пъти повече, т.е. при една и съща инвестиция (защото телекомът е предимно инвестиция в оборудване) получаваш два пъти по-голямо потребление. За да се получи приблизително еднаква печалба, при нееластично потребление, следва да увеличиш цените на тези с ниските доходи.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.