Държавата планира 4 млрд.лв. инвестиции за онлайн достъп до 2020г.
В момента близо 4 хиляди села нямат достъп до фиксиран интернет
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.

Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС) публикува за обществено обсъждане актуализирана Национална стратегия за развитие на широколентовия достъп в България, според която в периода 2011 - 2020 ще бъдат реализирани инвестиционни проекти за изграждане и подобряване на широколентова инфраструктура на стойност над 4 млрд. лв. През последните две години правителството не отдели бюджетни средства за това и не осигури бърз интернет в слабо населените райони на държавата. Това не направиха и частните фирми, защото не е рентабилно за тях. Тази инфраструктура обаче е необходима за развитие на електронното управление, което беше обявено за приоритет и от това правителство.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
"В края на миналата година най-разпространената технология за достъп до интернет продължава да бъде LAN - близо 42% от всички абонати я използват. Следват RLAN и мобилен достъп съответно с 24.5% и 18.9%."
И на този фон се говори за подобряване на "широколентовия" достъп (разбирай DSL и родната БТК) за селата. На кой му трябва, след като мобилните оператори се бият в гърдите колко им е добър интернета? Не трябва ли просто да е по-достъпен, защото селата страдат не от липса на интернет, а от липса на пари?
Не допусках, че все още има места в България, където Интернет е недостъпен, а 2020 е толкова далече!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.