Новият брой:
Какво се случва в държавата

На прага на нова гейм революция

Проектът за конзола с отворен код Ouya плени сърцата на онлайн потребителите и има шанс да върне дигиталните развлечения "на хората"

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

"А дали Kickstarter не ни продава мечти...?"

С този реторичен въпрос технологичният блогър на информационна агенция Reuters Фелик Салмън започва анализа си, посветен на едноименната платформа за групово финансиране на проекти чрез интернет. Kickstarter се радва на небивал интерес напоследък. Сайтът вече е в основата не само на проекти тип "домашна манифактура", но и на мащабни бизнес начинания на стойност милиони долари. Благодарение на него всеки един от нас може да дари малка (или пък по-голяма) сума пари в полза на конкретна идея. В замяна на това екипът, който я реализира, се ангажира да върне жеста под някаква форма (в зависимост от сумата), в случай че въпросният проект се окаже успешен.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

14 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    kirko08 avatar :-|
    kiril petrov
    • - 7
    • + 2

    След няколко месеца ще коригират цената - чудеса не стават

    Нередност?
  • 2
    didakov avatar :-|
    didakov
    • + 9

    Стават, стават. Тук парите не се правят от продадените конзоли. Могат да си позволят загуба, както и амазон си
    позволиха.

    Публикувано през m.capital.bg

    Нередност?
  • 3
    kirko08 avatar :-|
    kiril petrov
    • - 2
    • + 3

    амазон са на нула от продажбата - тука говорим за субсидиране от порядъка на 40% почти

    Единственото което се доближава до цената на проекта е Броадком чипа който е в основата на ROKU XS и подобния в Raspberry Pi.

    Тези два продукта им дават смелост за 99$ но забравят че трябва да дадат поне един джойстик с комплекта.

    Нередност?
  • 4
    kirko08 avatar :-|
    kiril petrov
    • - 3
    • + 3


    Трябва да отбележа и че сравнението с xbox 360 е смехотворно.

    Процесора на хбох е на порядък по мощен, а GPU-то на АТИ е един малък шедьовър.
    Освен това мисля че Тегра 3, колкото и да е модерна няма отделен процесор за звукови ефекти, а това е съществена част на всяка конзола от десетилетия.

    Нередност?
  • 5
    rage_against avatar :-|
    Rage Against
    • - 6
    • + 4

    отворен код, свобода за хакерите, възможност да си инсталираш сам памет, харддискове и т.н.

    според мен ако една платформа не е стандартизирана и ако не се минимизират усилия за подръжката й, то тази платформа е обречена на провал, защото няма да има един и няколко (но малко) крайни участници отговорни за поддръжката и развитието й.

    ще стане като с Линукс. прекрасна идея, която не се радва на широка употреба и разпространение на потребителския пазар, защото няма 1-2-3 наложени стандарта/дистрибуции.

    Нередност?
  • 6
    kirko08 avatar :-|
    kiril petrov
    • + 1

    не си гледал представянето май ...

    Нередност?
  • 7
    epoc avatar :-|
    epoc
    • + 1

    До коментар [#5] от "Rage Against":

    За всеки влак си има пътници.

    Нередност?
  • 8
    rage_against avatar :-|
    Rage Against
    • - 1
    • + 1

    До коментар [#7] от "epoc":

    факт. не казвам, че този проект е лоша идея. просто отбелязвам, че според мен няма да направи очакваната революция в гейминг индустрията.

    Нередност?
  • 9
    epoc avatar :-|
    epoc
    • - 1

    До коментар [#8] от "Rage Against":

    Абсолютно съм съгласен. И честно казано не виждам нищо иновативно в проекта - хардуер с Андроид с възможност за къстъмизация. Направо се целят в Ардуино или в Raspberry PI, само че на цена 99$.

    Нередност?
  • 10
    kirko08 avatar :-|
    kiril petrov

    http://www.ign.com/articles/2012/07/25/chinese-listing-reveals-ps-vita-imposter-droid-x360

    С гнусен дисплей - 115$

    Нередност?
Нов коментар