Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
За повечето хора изкуственият интелект все още съществува само в киното. За други е амбициозна разработка, чиито възможности към момента се ограничават до някои елементарни на пръв поглед неща като основни движения на робот. За Google обаче е идеален начин да подобри своите услуги и най-вече гласовото разпознаване, което се превръща в основен елемент от модерните мобилни устройства.
По-рано това лято интернет гигантът гордо обяви, че е разработил софтуер, който се самообучава. Програмата беше научила какво е котка, как изглежда и как да я разпознава. Това стана възможно след анализ на кадри от клипове в YouTube. Само няколко месеца по-късно обучението на софтуера вече е доста напреднало и той може да различава хора и множество предмети.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Много хубава статия! За изкуствен интелект и хадооп.
Невронните мрежи разбира се идват от мозъка на хората. Ако се свърже предавател на сигнал с определени нерви, сигналът се интерпретира от мозъка и обратно - предава се.
Европа имплантира подобни устройства в хора и по този начин контролира съзнанието им.
Много български политици, журналисти, бизнесмени са с контрол по мрежа на телеком, като технологията работи в цяла Европа. Става въпрос за президент, премиер, Централна Банка и лъгане на хората организирано от институциите и картели.
[quote#1:"benevolent978"]Невронн те мрежи разбира се идват от мозъка на хората. [/quote]
work .
Може би се шегуваш, но в случай, че сериозно си мислиш така - http://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_neural_net
Математически модели кръстени невронни мрежи за да звучат по-модерно на научни конференции.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.