Технологичните тенденции през 2013
Догодина ни очакват бързи безжични мрежи, по-умни телевизори, взаимовръзка между много устройства и персонализирани облачни услуги


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Информационните технологии винаги са синоним на бърза промяна, но бурното им развитието през последните години само затвърждава тази тяхна слава. По това време ставаме свидетели на популяризирането на мобилните и облачни технологии (пренасянето на компютъра в телефона и изнасянето на различни услуги и дейности в интернет), развитието на социалните мрежи и задълбочените аналитични инструменти в глобалната мрежа. Всички тези аспекти започват да влияят на бизнеса и потребителите.
В същото време компаниите трябва да обърнат внимание на нарастващото количество данни, както и проблеми с киберсигурността. Това създава както нови предизвикателства, така и възможности. Анализаторите може да се разминават в прогнозите си кои точно технологии ще завладеят сърцата на потребителите и компаниите, но са единни в един аспект – 2013 г. ще бъде определяща за много от предприятията в ИТ сферата. Ето част от тенденциите, които се очакват да играят ключова роля през 2013 г.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
16 коментара
Хората искаха летящи коли и колония на Марс, а получиха това.
А кога ще получаваме ел.енергия без токови удари?
"облачни технологии"
А след облачните технологии се очаква разкъсване на облачността, както преди доста време в ерата на mainframe машините, когато компютъра стана популярен след като стана персонален....
Каквото и да си говорим, технологиите си вървят напред. След 3-4 години, сегашното ще е морално остаряло. А живота ни ще става все по забързан и динамичен.
Какви умни телевизори, какви безжични мрежи, к'ви пет лева? Аз чувам, че в Булгаристан няма кой да изчисти снега, да изрине преспите от магистралите на Бабуина... Бих се загрижил повече за умни управници, а не за умни телевизори.
До коментар [#1] от "futurama": Хората искаха да четат е гледат филми за колонии на Марс .Реална колония на Марс би ила доста мизерно място за живот.А за летящите коли и сега има малки хеликоптери и самолети на цената на кола от по-скъпите,ако хората наистина ги искаха,щйха да купуват тях,а не скъпи коли,но не е така.
До коментар [#4] от "venci31":Колко забързан и динамичен е живота не зависи от технологиитеРазбирам,че някои ще искат да ми пробутат телевизор,дето по ефективно да ме облъчва с реклами,аз пък бих си взел такъв,който да ги избягва.Техниката която бих искал,едва ли ще ми я предостави пазари,като например телефон,кайто автоматично вместо мен говори с досадници,най вече от всякакви колцентрове,навигация за магазина ,къде марчандайзерите са набутали е това което търся и подобни.
Иначе ми липсва и машина,която да автоматизира подреждането.Нещо което като му кажа да слага нещо на мястото му и да ми го носи като поискам ще ми дойде добре и машина за автоматично гладене на дрехи,която да е с размери и на цена за домашна употреба.
До коментар [#6] от "slonsco":
Тези неща са ми ясни. Въпросът беше за това как хората си представяха бъдещето, а какво излезе - умни телефони, умни телевизори, умни лампи, умни тостери... Не че тези неща са по-малко фантастични, но се чудя дали не можеше нещата да се развият по друг начин. Не мисля че желаниятана хората изобщо имат нещо общо с това.
До коментар [#8] от "futurama":
Желанията на хората - и за Марс, и за "умните" ТВ - са доста повлияни от политически решени и медии.
Интересен парадокс:
"... пазарът за мобилни джаджи (смартфони и таблети) трябва да нарасне с 20%. Анализаторите очакват ... ще изчезнат близо 50% от софтуерните разработчици"
Значи, ако пазарът се разраства, то хората, които искат да печелят от това ще намаляват -> подобна теория е леко казано тъпа.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.