Доминацията на трите звезди
Samsung затвърждава лидерството си при смартфоните и дава заявка за покоряване на пазара на потребителска електроника


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Няма развалени ябълки в кошницата на Samsung. Въпреки патентната война, която Apple започна срещу южнокорейския технологичен гигант, той върви уверено към постигане на заложената от него цел – да стане водещ производител на домашна електроника до 2015 г.
Samsung продължава да доминира на пазара за смартфони и телевизори, показва прогнозата на компанията за октомври-декември. Тя очаква да отчете поредните рекордни резултати през последното тримесечие на изминалата 2012 г. Печалбата ще достигне 8.3 млрд. долара, което е ръст от 89% спрямо същия период предходната година.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
15 коментара
Samsung притежава изключително голяма и разнородна гама от смартфони, които се различават по размери, възможности и цена. По този начин южнокорейската компания обхваща по-голям диапазон от потребители.
Samsung ще “издухат” Apple,убеден съм
Това е несамо корпоративна политика,а и целенасочена и координирана държавна стратегия.
То хубаво продават, но и да се научат да правят по-качествени тези смартфони. Аз имам един техен модел, който след 1-2 мин. работа на GPS-а прегрява и рестартира. Подобен проблем с устройство на Нокия никога съм нямал.
[quote#4:"_scythe_"]То хубаво продават, но и да се научат да правят по-качествени тези смартфони. Аз имам един техен модел, който след 1-2 мин. работа на GPS-а прегрява и рестартира. Подобен проблем с устройство на Нокия никога съм нямал. [/quote]
Лош късмет!? От познати не съм чул оплаквания.
Много съм доволен от сервизната им дейност и техническа поддръжка (битова техника, телевизори и т.н.). Така се печелят клиенти.
Имал съм Nokia N97, Samsung SII сега iphone 5! Всички са добри. Nokia изостава. Samsung успешно копира от Nokia и iphonе! Определено върха ще бъде ако вземат Samsung и iphone и пуснат samphone!
Е, и сега iphone се сглобява с части от Samsung, но по-добре е да има някакво съревнование, пък и стойността на акциите на Апъл би пострадала. Да не говорим за феновете на бренда.
До коментар [#2] от "petar_333":
Те вече ги издухаха. Само дето Apple все още отказват да го повярват и не могат да разберат откъде им е дошло. Последните неща, които Samsung пуснаха на пазара тази година - Galaxy S3 и Galaxy Note2 направо карат iPhone да изглежда като телефон от по-нисък клас. Samsung предлагат по-мощен хардуеър, изключително напреднал Android (не е лесно да се изправиш срещу Samsung и Google едновременно) и при това на доста по-изгодна цена. iPhone се крепи на едната легенда, ама това, изглежда, няма да продължи дълго.
*Е, не тази година, разбира се, ами вече отминалата 2012 :)
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.