Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Четиридесет разбойници със страшни, брадясали лица, въоръжени до зъби, се появили в гората. Те слезли от конете си, нарамили донесените тежки чували и тръгнали към дървото, на което се намирал скрилият се беден Али Баба. Главатарят нагазил в храсталака, приближил се до една тайна врата в скалата и извикал високо:
- Сезам, отвори се!Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
20 коментара
"... че при 6 млн. реално създадени профила, ще имате достъп до 98.1% от тях, ако знаете приблизително 10 хил. пароли" - ей това казва всичко! Защото дори и с мощност на модерен смартфон може да се достигне 150-200 опита в минута (грубо кракване), респективно - за има-няма час имаш 98% вероятност да пробиеш :):)
Браво, чудесна статия!
Личи си, че авторът няма особени познания по темата, която засяга статията.
За да може да се намери бързо определена парола, хакерът първо трябва да има достъп до кодирания й вариант. Няма как да пробва няколко квадрилиона пъти да се логне на сайта.
Няма операционна система, която да те допусне толкова пъти да се пробваш - освен ако сисадмина не е журналист :)
Статията засяга и темата „за в бъдеще".
Бъдещето засега изглежда като обект на разрастване на цифровизацията, може би не е далеч деня в който виртуалното ще измести реалното, проблема с криптирането е реален, но този проблем вероятно ще намери своето решение поради една проста причина, с решаването му не биха могли да се занимават необразовани (в това понятие не включвам само взимането на „хартийка" от университет или колеж) или глупави хора, обаче по съвсем по друг начин стои въпроса с държавната намеса в интернет, образно казано по всеки един момент хората с власт могат да използват различни аргументи (вкл. коментирания) като повод да вкарат държавата в нета, този въпрос ми се струва, че и най- можещите и знаещи не могат да решат.
Браво, много добра тема. Един от важните въпроси е как да се защитим, за да не бъдат записани паролите ни. Въпросите са много. Въпроса е дали има достатъчно надежден начин за защита. Съмнявам се че има.
До коментар [#5] от "ЗА Революция":
.
Има.
паролата да е българска дум с латински букви. проверено.
Никакъв шанс за "хакерската програма" с 10-те хиляди англосаксонски думи.
няколко пароли, пичове. Едната се използва за всичко, освен за най-важното. И да я откраднат, могат само да си обършат...
Другите се позват много рядко, затова могат да бъдат сложни и дълги. записват се в бележник :-)))
моите са все псувни.
тествано в казармата 4-5 фрази пасват на коя да е песен, вкл. и на ... да де, и на това. :|
Публикувано през m.capital.bg
Абе изобретени са някакви начини за откриване на пароли знак по знак (а не всички едновременно). И тогава комбинациите се редуцират с няколко порядъка.
Паролата на раутъра ми беше
[email protected]&u#k!G(g)
защото имах съмнение че някой от блока ми краде интернета. И гледам преди две седмици - отново се вързал някакъв навлек. Смених я с още по-"силна" - засега няма неиндефициран ползвател ама да видим до кога.
Между другото - сина ми почти веднага видя моето "фък" в текста на паролата.
До коментар [#9] от "Minddestruction":
Я провери в интернет какво е Бак Трак - пак ще ти вземат паролата :)
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.