"Брайловият" смартфон
Умните телефони помагат на все повече хора с увредено зрение да живеят пълноценно и да упражняват професиите си


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
За немалко хора с увреждания основният проблем е трудната интеграция в обществото. Много работодатели избягват да наемат такива служители. Самите ние често подхождаме неправилно и не се държим така, както те най-често искат - като равен с равен. Именно развитието на технологиите през последните няколко години ни показва как хората с увреждания все по-лесно могат да водят по-нормален начин на живот.
Да вземем за пример смартфоните. За повечето хора те вече са даденост. За незрящите обаче тези умни устройства могат да бъдат удобен асистент не само за ежедневни дейности, но и при упражняване на техните професии. Изглежда странно как умните телефони могат да помагат на сляп човек, тъй като техните дисплеи са гладки, а интерфейсите им разчитат на докосвания на правилното място. Последното е трудно да се случи, когато не виждаш добре (или изобщо). Именно тук на помощ идват множеството технологии, с които разполага всеки модерен смартфон и в които се крие решението на проблема.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Но в бг . кой незряш може да си позволи смартфон..те хората за хляб нямат пари , та камо ли за смартфон ? кой ?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.